.
.
.

ارتش یمن کنترل قلعه «لوزم» در شرق یمن را به دست گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع نظامی در جبهه «تعز» شنبه 3 فوریه اعلام کردند ارتش ملی یمن در پی درگیری‌های شدید با شبه‌نظامیان حوثی در شرق و غرب استان تعز، «قلعه» لوزم در شرق این شهر را به تصرف درآورده و کنترل آن را به دست گرفت.

به گزارش العربیه ارتش ملی یمن حمله ناکام شبه نظامیان حوثی برای بازپس گیری محور عملیاتی «نقیل الصلو" را دفع کرد.

در این جبهه درگیری‌های شدیدی بین ارتش ملی یمن و شبه نظامیان کودتاگر حوثی به وقوع پیوست که در آن سرتیپ « محمدعلی عبدالحق» فرمانده عملیات حوثی به همراه چند تن دیگر از شبه نظامیان کشته شدند.

فرماندهی ارتش ملی یمن عدم پیشروی سریع در محورهای عملیات استان تعز را به دلیل مین های زیاد کار گذاشته شده توسط شبه نظامیان حوثی اعلام کرد.

این در حالی است که توپخانه ارتش ملی یمن مواضع شبه نظامیان حوثی را در ارتفاعات «السلال» واقع در شرق شهر تعز گلوله باران کرد که در پی آن تعدادی از شبه‌نظامیان حوثی کشته و زخمی شدند.

همچنین در شرق شهرستان «صبر الموادم» نیروهای ارتش با شبه نظامیان حوثی طی درگیری‌های سنگین و گلوله باران توپخانه‌ای و حمله راکتی به تبادل آتش پرداختند.

فرماندهی ارتش یمن در محور عملیاتی تعز اعلام کرد نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی و طی درگیری‌های شدید با شبه‌نظامیان حوثی در غرب، شرق و جنوب شهر تعز به پیروزی‌هایی دست یافته‌اند.