.
.
.

ائتلاف عربی با انجام 50 حمله هوایی مواضع حوثی‌ها در 4 استان یمن را درهم کوبید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جنگنده‌های ائتلاف عربی شنبه 3 فوریه با انجام 50 ماموریت هوایی مواضع، تجمع‌ها، ادوات نظامی و جنگ افزارهای شبه نظامیان حوثی در استان های «صعده»، «حجه»، «الحدیده» و«تعز» را بمباران کردند.

در نتیجه حملات هوایی نیروهای ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی که مسئولیت دفاع از دولت قانونی یمن را عهده دار است تعدادی از شبه نظامیان حوثی کشته و زخمی شدند و ادوات نظامی و مخازن اسلحه و مهمات آنها منهدم گردید.

منابع نظامی یمن اعلام کردند 12 حمله از این حملات هوایی مواضع شبه نظامیان کودتاگر حوثی در مناطق مختلف از استان صعده که همرز با سعودی است و به ویژه دو منطقه «آل عمار» و«المهاذیر» واقع در شهرستان «سحار» و نیز خود شهر صعده را هدف قرار دادند.

در منطقه «العطفین» از توابع شهرشتان «کتاف" استان صعده نیز جنگنده‌های ائتلاف با حمله به نیروهای نظامی کمکی و پشتیبانی شبه نظامیان حوثی آنها را هدف قرار دادند. نیز 3 حمله هوایی به مواضع و تحرکات حوثی‌ها در دو شهر مرزی «غمر» و« رازح» در شمال غرب استان صعده انجام شد.

این در حالی است که نبرد زمینی بین ارتش ملی یمن و شبه نظامیان حوثی در این مناطق ادامه دارد. طی درگیری های روز گذشته در این مناطق نیروهای ارتش ملی یمن توانستند بعضی از ارتفاعات استراتژیک در شهرستان رازح را از دست شبه نظامیان حوثی آزاد کنند.

از طرفی یگان های توپخانه ای ارتش ملی یمن و نیز پادشاهی عربی سعودی که در مرز با یمن مستقر هستتند مواضع کودتاگران حوثی در شهرهای رازح، غمر و منبه را که هم مرز با استان «جازان» سعودی است را گلوله باران کردند.

و در استان «حجه» واقع در شمال غرب یمن منابع نظامی در جبهه تاکید کردند جنگنده های ائتلاف عربی بیش از 25 حمله هوایی را انجام دادند که طی آن مواضع و مقرهای نظامی شبه نظامیان حوثی در جبهه‌های «حرض» و«میدی» را بمباران کردند.

در جبهه‌های ساحل غربی در جنوب شهر «حدیده» نیز جنگنده های ائتلاف 7 حمله هوایی انجام دادند و مواضع حوثی‌ها و ادوات نظامی آنها در شهر«حیس» را هدف قرار دادند که بنا به گفته شاهدان محلی دو انبار اسلحه و مهمات حوثی‌ها بکل منهدم گردید.

در استان «تعز» نیز درگیری بین نیروهای ارتش یمن و شبه نظامیان حوثی به خصوص در جبهه شرقی که مهمترین مقر و پایگاه نظامی شبه نظامیان حوثی است در دو محور عملیاتی ادامه دارد. طی این درگیری‌ها جنگنده ای از ائتلاف عربی یک تانک شبه نظامی حوثی را منهدم ساخت.