.
.
.

فرماندهان ائتلاف عربی...سعودی و امارات یک هدف دارند و آن حفظ دولت یمن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرماندهان ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، پنج‌شنبه یکم فوریه در نشستی با مشارکت تمام طرف‌های درگیر در عدن ضمن صدور بیانه‌ای اعلام کردند که پادشاهی عربی سعودی و امارات عربی متحده هدف واحد و مشترکی را برای حفظ دولت قانونی یمن و بازگرداندن امنیت و پایداری به این کشور و کمک به توسعه و شکوفایی یمن، دنبال می‌کنند.

فرماندهان ائتلاف عربی به رهبری سعودی در نشست عدن بر هدف و دیدگاه مشترک سعودی و امارات برای حفظ دولت قانونی یمن و برقراری امنیت و پایداری در این کشور تاکید کردند.

در همین راستا یکی از فرماندهان نظامی امارات عربی متحده در عدن گفت: «با اعتقاد به اهمیت برقراری امنیت، پایداری و آرامش و نیز حفظ امنیت و صلح منطقه‌ای و بین‌المللی همراه با سعودی در کنار ملت یمن ایستاده‌ایم تا برای ایجاد آشتی بین طرف‌های یمنی تلاش کنیم».

بیانیه نیروهای ائتلاف عربی تاکید کرد «اوضاع در عدن پایدار است و تمامی طرف‌های درگیر نسبت به بیانیه صادره از سوی نیروهای ائتلاف عربی پایبند شدند».

در این بیانه آمده است «هدف ما تضمین امنیت و آرامش در یمن، پرهیز از هرگونه هرج و مرج، تلاش برای حل اختلافات بین طرف‌های مناقشه و حفظ نظام حکومتی این کشور است».

این بیانیه همه طرف‌های رقیب در یمن را به حکمت‌ورزی و آینده‌نگری فراخوانده تا تلاش‌های خود را بر هدف اصلی که همانا شکست شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، متمرکز کنند».

همچنین فرمانده اماراتی در نیروهای ائتلاف عربی خطاب به طرف‌های یمنی حاضر در نشست تاکید کرد، آینده کشور یمن و ملت آن باید هدف اساسی برای همه باشد و به منافع ملی یمن که مافوق هر منافع دیگری است، اولویت داده شود و از درگیر شدن در اختلافات جانبی و تنگ‌نظرانه پرهیز کرد.