.
.
.

اسرائیل: دوحه برای ارائه تصویری خوب از قطر دست به دامان صهیونیست‌ها شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سفارت اسرائیل در واشنگتن فاش کرد دوحه می‌کوشد برای ارائه تصویری خوب از قطر با شخصیت‌های کلیدی و موثر در درون جامعه صهیونیست‌های طرفدار اسرائیل در آمریکا ارتباط برقرار کند.

روزنامه اسرائیل یدعوت آحرنوت، روز چهارشنبه 31 ژانویه 2018 به نقل از سخنگوی سفارت اسرائیل در واشنگتن گزارش کرد دوحه می‌کوشد با افراد مهم و کلیدی در جامعه صهیونیست‌های آمریکا ارتباط برقرار کند تا تصویری خوب از قطر ارائه شود.

سخنگوی سفارت اسرائیل در واشنگتن گفت که این تماس‌ها از میانه سال 2017 میلادی آغاز شده و در چارچوب آم مسئولان عالی‌رتبه قطری با رهبران آمریکایی طرفدار اسرائیل دیدار کرده‌اند.

با این حال سفارت اسرائیل در واشنگتن این تماس‌ها را محکوم کرد و گفت که سفارت اسرائیل با این اقدامات قطر مخالف است.

پیش از این مورتن کلاین، رئیس سازمان صهیونیست آمریکا فاش کرده بود که به قطر رفته و با مسئولین این کشور دیدار کرده است.

مورتن کلاین یک اقتصاددان مشهور آمریکایی است که از مهم‌ترین حامیان اسرائیل به شمار می‌رود.

کلاین گفته بود: « بارها در ماه‌های سپتامبر، اکتبر، نوامبر و دسامبر سال جاری (2017) دعوت شدم و با دعوت سفر به دوحه در آغاز ماه جاری (ژانویه 2018) موافقت کردم.»

او گفت که در ابتدا به دلیل حمایت قطر از حماس و سیاست‌های یهودی‌ستیزی شبکه الجزیره قطر این دعوت‌ها را رد کرده و پس از آنکه دیده بسیاری از شخصیت‌های حامی اسرائیل به دوحه سفر می‌کنند، این دعوت را پذیرفته است.

رئیس سازمان صهیونیست آمریکا فاش کرد مقامات قطری که با آنها دیدار کرده، حمایت این کشور از حماس را رد کرده‌اند. شیخ تمیم بن حمد آل‌ثانی، امیر فعلی قطر یکی از شخصیت‌هایی است که در دیدار با مورتن کلاین حمایت قطر از حماس را تکذیب کرد.