.
.
.

ارتش یمن شمال و شرق تعز را منطقه نظامی اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

همزمان با استمرار عملیات آزادسازی استان تعز از دست شبه‌نظامیان حوثی، فرماندهی لشکر 22 میکا یمن در شهر تعز روز چهارشنبه 31 ژانویه 2018 مناطق شمال و شرق تعز را مناطق نظامی اعلام کرده و به شهروندان درباره نزدیک شدن به این مناطق هشدار داد.

فرماندهی لشکر 22 از پیکارجویان اهل تعز که فریب حوثی‌ها خورده و در کنار آنها می‌جنگند خواست خود را تسلیم ارتش ملی یمن کنند، زیرا که این آخرین فرصت آنها برای نجات جان خود است.

در چارچوب عملیات آزادسازی تعز، ارتش یمن در روزهای گذشته توانست مناطق الصرمين، أبعر، العدنه، لوزم، اللصب، والكريفات را از دست پیکارجویان حوثی آزاد کرده و بخش‌های از منطقه الجعشاء را نیز تحت کنترل خود در آورد. همزمان مناطق متعددی در جبهه شمالی تعز نیز آزاد شد.

پیشروی‌های ارتش ملی یمن با پشتیبانی هوایی جنگنده‌های ائتلاف نظامی عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن انجام می‌شود. جنگنده‌های ائتلاف علاوه بر هدف‌گیری دقیق و انهدام مواضع حوثی‌ها، تدارکات مورد نیاز ارتش ملی یمن را نیز تامین می‌کنند.

از عدن، پایتخت موقت یمن نیز راجح بادی، سخنگوی دولت قانونی این کشور محاصره شدن رئیس‌جمهوری و اعضای دولت این کشور از سوی جدایی‌طلبان را رد کرد و گفت کاخ ریاست‌جمهوری تحت کنترل لشکر اول حمایت از ریاست‌جمهوری قرار دارد.