.
.
.

امارات: موضع ما درباره اتفاقات عدن، حمایت از ائتلاف عربی به رهبری سعودی است

قرقاش گفت کسی که برای فتنه‌انگیزی می‌کوشد، دلگرم نباشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی روز یکشنبه 28 ژانویه 2018 گفت که موضع کشورش در قبال اتفاقات عدن، حمایت از ائتلاف عربی به رهبری سعودی است.

قرقاش در صحفه توئیتر خود نوشت: «موضع امارات در قبال اتفاقات جنوب یمن روشن است و [امارات] از ائتلاف عربی به رهبری سعودی حمایت می‌کند. کسی که برای فتنه‌انگیزی می‌کوشد، دلگرم نباشد.»

اشاره وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی به درگیری جدایی‌طلبان یمنی و نیروهای دولت قانونی یمن در عدن، پایتخت موقت این کشور است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، منابع پزشکی در یمن، امروز یکشنبه، از کشته شدن دست‌کم 15 نفر در درگیری‌ میان نیروهای دولتی و جدایی‌طلبان یمن جنوبی خبر دادند. در همین راستا، احمد بن ‌دغر، نخست وزیر دولت یمن نیز خواستار برقراری آتش‌بس فوری و بازگشت نیروها به پادگان‌ها شد. بن‌دغر در بیانیه‌ای از وزیر کشور و رئيس سازمان امنیت عدن و فرماندهان نظامی خواست مواضعی را که صبح امروز به کنترل خود درآوردند، بدون هیچ قید و شرطی، تخلیه کنند.

عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری قانونی یمن نیز روز یکشنبه 28 ژانویه، خواستار برقراری آتش‌بس فوری در شهر عدن پایتخت موقت این کشور شد.