.
.
.

ارتش یمن: عملیات آزادسازی تعز بخشی از برنامه ائتلاف عربی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی یمن روز شنبه 27 ژانویه 2018 اعلام کرد عملیات آزادسازی تعز از دست شبه‌نظامیان حوثی بخشی از یک طرح نظامی کامل است که از سوی ائتلاف نظامی عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن، در یک نشست فرماندهان نظامی در 29 سپتامبر 2017 در ریاض، پایتخت پادشاهی عربی سعودی طرح‌ریزی شد.

فرماندهی منطقه چهارم نظامی یمن در بیانیه‌ای که منتشر کرد بر اراده ارتش ملی و مقاوما مردمی یمن با حمایت ائتلاف نظامی عربی برای آزادسازی استان تعز و پاکسازی آن از وجود حوثی‌ها تاکید و حوثی‌ها را "خائنان به دین و عربیت" توصیف کرد.

نیروهای ارتش یمن پیش از این با پشتیبانی هوایی جنگنده‌های ائتلاف نظامی عربی توانستند در روز شنبه 27 ژانویه مناطق جدیدی در استان تعز و در چارچوب عملیات آزادسازی این استان، از دست حوثی‌ها آزاد کرده و 8 پیکارجوی حوثی را به اسارت درآوردند.

مرکز رسانه‌ای فرماندهی محور نظامی تعز نیز گزارش کرد نیروهای ارتش ملی تعدادی از روستاها و ارتفاعات تعز در دو سوی شرقی و غربی را آزاد کرده و تحت کنترل خود درآوردند.

براساس اعلام مرکز رسانه‌ای فرماندهی محور نظامی تعز روستای الدار، ارتفاعات یاسین، بخش شمال غربی کوه هان به سمت الربیعی تحت کنترل درآمده‌اند و پس از درگیری‌های شدید با حوثی‌ها، ارتش حضور خود در مناطق ابعر و روستای الصرمین و مسیر میان صاله و الزیلعی را استحکام بخشیده و منطقه الکریفات در شرق تعز را آزاد کرد.