.
.
.

ائتلاف عربی از یمنی‌ها خواست برای شکست دادن حوثی‌ها متحد شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف نظامی عربی برای حمایت از دولت قانون یمن با تاکید بر ضرورت اقدام مشترک همه گروه‌های یمنی علیه شبه‌نظامیان حوثی، از همه مردم و گروه‌های مختلف یمن خواست که برای شکست دادن حوثی‌ها متحد شوند.

به گزارش خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی پادشاهی عربی سعودی، ائتلاف نظامی عربی برای حمایت از دولت قانونی روز شنبه 27 ژانویه 2018 با انتشار بیانیه‌ای بر اهمیت این موضوع که همه یمنی‌ها، با هر طرز تفکری، ضرورت اقدام مشترک با ائتلاف علیه حوثی‌ها را برای آزادسازی همه اراضی یمن و پایان دادن به سیطره این گروه بر منابع و حیات یمنی‌ها متوجه شوند، تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است: «ائتلاف حمایت از دولت قانونی همه اتفاقات و تحولات را در عدن، پایتخت موقت یمن و رویارویی رسانه‌ای درباره برخی مطالبات مردمی در زمینه رفع برخی مشکلات در حوزه دولت را زیر نظر دارد و از همه گروه‌های سیاسی و اجتماعی یمنی می‌خواهد آرامش و خویشتنداری خود را حفظ کرده و به گفتگو روی بیاورند.»

این بیانیه همچنین از یمنی‌ها خواست به فرصت‌طلبان اجازه چندپاره کردن جامعه یمن و مشغول کردن آنها به اموری که آنها را از نبرد اساسی این کشور باز می دارد، ندهند و این نبرد یک وظیفه سیاسی، انسانی و اخلاقی است و نمی‌توان از آن دست کشید. این موضوع اتحاد همه گروه‌های یمنی و تمرکز عمل سیاسی و نظامی و نادیده گرفتن اموری که باعث تفرقه و چندپارگی و تضعیف نهادهای حکومتی می‌شود را می‌طلبد.

از سوی دیگر راجح بادی، سخنگوی دولت قانونی یمن با استقبال از این بیانیه گفت که موضع ائتلاف همانی است که دولت بارها بر آن تاکید کرده و خواستار تمرکز بر نبرد سرنوشت‌ساز با برنامه‌های خطرناک ایران به جای درگیری‌های درون‌گروهی است؛ درگیری‌هایی که اول از همه به نفع کودتاگران است.