فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • توزیع سوخت سعودی در صنعاء توسط سازمان‌های بین‌المللی

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  تانکرهای حامل سوخت اهدایی پادشاهیی عربی سعودی به یمن روز جمعه 26 ژانویه 2018 به صنعاء، پایتخت اشغال شده یمن رسیدند و تحت نظارت سازمان‌های بین‌المللی توزیع شدند.

  این تانکرهای سوخت بخشی از کمک‌های انساندوستانه‌ای است که ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن برای استمرار فعالیت‌های تاسیسات عمومی یمن، از جمله ایستگاه‌های پمپاژ آب و مراکز بهداشتی تقدیم می‌کند.

  پیش از این نیز پنج کاروان از تانکرهای حامل سوخت، 180 هزار لیتر سوخت را به شهر مارب بردند. براساس برنامه‌ریزی ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی، مقدار سوخت ارائه شده در چارچوب کمک‌های انساندوستانه در هفته‌های آینده افزایش یافته و به یک میلیون لیتر خواهد رسید.

  مرکز امداد و کمک‌های انساندوستانه ملک سلمان نیز روز پنج‌شنبه 25 ژانویه پنجمین سری از کمک‌های انساندوستانه خود را به ساکنان دو جزیره الفشت و بکلان در نزدیکی سواحل میدی در استان حجه یمن ارسال کرد. این کمک‌ها شامل مواد غذایی اصلی خانوارهای ساکن این دو جزیره بود.

  ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی روز دوشنبه 22 ژانویه از یک پروژه انساندوستانه بزرگ خبر داده بود که هدف از آن ارسال کمک‌های انساندوستانه و تامین مایحتاج مردم یمن است.

  براساس این طرح، مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون دلار برای ارائه کمک‌های انساندوستانه به یمن در نظر گرفته شد. ائتلاف عربی اعلام کرد یک مسیر هوایی به مارب و 17 مسیر زمینی ایجاد خواهد کرد و ظرفیت بنادر و گذرگاه‌های فعلی یمن را افزایش خواهد داد تا از طریق آنها این کمک‌ها به دست مردم یمن برسد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران