.
.
.

ارتش یمن مین‌ها و موشک‌های حوثی‌ها را در "البقع" خنثی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یگان مهندسی رزمی ارتش یمن ده‌ها مین و تله انفجاری که توسط شبه نظامیان حوثی در محور عملیاتی "البقع" واقع در استان "صعده" در شمال شرقی این کشور به کار رفته بود را خنثی کرد. پس از خنثی سازی این مین‌ها و تله‌های انفجاری نیروهای ارتش یمن توانستند شبه نظامیان کودتاگر را از منطقه آزاد شده طرد کنند.

منابع خبری رسمی ارتش یمن روز شنبه 20 ژانویه گزارش دادند که یگان مهندسی متخصص در عملیات خنثی سازی مین‌ها و تله‌های انفجاری وابسته به لشکر 84 پیاده ارتش یمن توانست ظرف دو روز گذشته در منطقه البقع 70 مین زمینی و تله انفجاری را خنثی سازی کند.

مین‌ها و تله‌های انفجاری به کار رفته در این مناطق عبارت بودند از مین‌های ضد نفر و ضد خودروهای زرهی و انواع تله‌های انفجاری دست ساز با حجم‌های مختلف که توسط حوثی‌ها به کار رفته اند.

یگان‌های مهندسی ارتش توانستند موشک‌هایی را که آماده شلیک به سمت تجمعات نیروهای ارتش و نیز به سمت نقاط مرزی سعودی با استفاده از دستگاه کنترل از راه دور بود را تفکیک و منهدم کنند. این منابع افزودند که یگان‌های مهندسی ارتش با استفاده از دستگاه‌های مین روب متعلق به نیروهای ائتلاف عربی توانستند مناطق آزاد شده را از خطر مین پاک سازی کنند.

ارتش یمن روزهای گذشته و با پشتیبانی نیروهای ائتلاف عربی توانست در مناطق مختلفی از جمله استان "صعده" خطوط عملیاتی شبه نظامیان حوثی را در هم شکسته و مواضع استراتیژیک تحت کنترل آنها را تصرف کند. پس از فروپاشی صفوف حوثی‌ها پیشروی‌های ارتش یمن در محور عملیاتی البقع و نیز شهر "کتاف" به سرعت انجام گرفت که در نتیجه آن شبه نظامیان حوثی تلفات زیادی را متحمل شدند.