.
.
.

آمادگی برای آغاز عملیات انسان دوستانه و امدادرسانی گسترده در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد آل جابر سفیر پادشاهی سعودی در یمن، روز شنبه 20 ژانویه تصریح کرد که کشورش در حال هماهنگی با دولت یمن است تا عملیات انسان دوستانه و امدادرسانی های گسترده را در این کشور آغاز کند و نیازهای بنادر و راههای یمن را طی چند روز مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش العربیه، پس از آزادسازی شهر عدن در ژوئیه 2015 از دست شبه نظامیان حوثی، این اولین باری است که سفیر سعودی از این شهر که در جنوب یمن واقع است بازدید می‌کند.

آل جابر دیدارهای فشرده‌ای با مسئولان دولتی و مقام‌های محلی در عدن، انجام داد و از بندر عدن و مقر نیروهای ائتلاف عربی نیز بازدید کرد.

وی تصریح کرد " سعودی علاوه بر کمک به اقتصاد ملی یمن همواره بر حمایت‌های خود از ملت یمن در رویارویی با نقشه‌های دخالت‌آمیز ایران اصرار می‌ورزد."

سفیر سعودی در اظهاراتش گفت:"سعودی یمنی قوی، امن و شکوفا را می‌خواهد در حالی که حوثی‌ها و ایران می‌خواهند که هرج و مرج ، فقر و ناامنی در یمن حکمفرما باشد".

وی در ارتباط با سپرده دو میلیارد دلاری که سعودی به حساب بانک مرکزی یمن واریز کرد گفت که این سپرده گذاری در چارچوب حمایت پادشاهی سعودی از یمن و دارایی‌های آن است".

سفیر سعودی پیش بینی کرد که وضعیت اقتصادی یمن به طور چشمگیری بهبود یافته و واردات این کشور در مقایسه با دو سال گذشته افزایش می‌یابد.

وی تاکید کرد که سفارت سعودی در عدن پایتخت موقت یمن به طور کاملا طبیعی به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد و برای شهروندان یمنی بیش از 20 هزار ویزای کار در کشور سعودی صادر کرده است.

دیدار سفیر سعودی با رئیس جمهوری یمن

در همین زمینه سفیر سعودی روز شنبه 20 ژانویه با عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن در محل اقامتش در ریاض دیدار کرد. در این دیدار سفیر سعودی نتایج دیدارهایش با تعدادی از مسئولان و مقامات محلی عدن را به اطلاع رئیس جمهوری یمن رساند و وی را از برنامه قریب الوقوع سعودی برای انجام عملیات انسان دوستانه و امدادرسانی گسترده در این کشور مطلع ساخت.

از طرفی رئیس جمهوری یمن نیز حمایت‌های همه جانبه سعودی از کشورش را تحسین کرد و گفت:" پادشاهی سعودی در صلح و در جنگ در کنار یمن است با طاغوت‌ها و دشمنان امت و هویت، و از طریق عملیات توفان حزم و بازگرداندن امید، بنابراین پیروزی از آن مردم یمن، سرزمین و دولت مشروع آنها خواهد بود".