.
.
.

کشته شدن 100 پیکارجوی حوثی و اسارت 34 نفر تنها در یک هفته و تنها در یک استان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آمار منتشر شده توسط ارتش ملی یمن نشان می‌دهد تنها در عرض یک هفته در استان صعده در شمال یمن که مرکز اصلی آنهاست بیش از 100 پیکارجوی حوثی کشته و 34 نفر دیگر به اسارت درآمدند.

براساس بیانیه ارتش یمن چهار نفر از فرماندهان میدان حوثی نیز در میان کشته‌شدگان قرار دارند و نیروهای ارتش توانسته‌اند جسد 3 نفر از آنها را پیدا کنند. علاوه بر این ده‌ها حوثی در جبهه کتاف البقع در شمال استان صعده نیز به اسارات درآمدند.

فرماندهان میدانی حوثی‌ها که اجساد آنها پیدا شده، محمد حسن عوفان، صالح محمد سعد الرباعي وصلاح الدين محمد ناصر سيلان هستند.

پایگاه خبری رسمی ارتش یمن همچنین اعلام کرد شبه‌نظامیان حوثی خسارت‌های گسترده‌ای در نتیجه رویارویی‌های گاه و بیگاه روز جمعه گذشته در جبهه کتاف البقع متحمل شدند.

این پایگاه خبری همچنین افزود که 34 پیکارجوی حوثی در هفته گذشته و در این رویارویی‌ها به اسارت ارتش ملی یمن در آمدند.

آمار منتشر شده نشان می‌دهد ارتش ملی یمن توانسته در عرض یک هفته 10 خودروی نظامی، پنج گروه مسلح و یک خودروی نیمه سنگین حمل سلاح را منهدم کرده و یک انبار اسلحه را تحت کنترل خود درآورد.

ارتش ملی یمن در روزهای گذشته توانست موفقیت‌های چشمگیری در نبرد با شبه‌نظامیان حوثی در استان صعده که مرکز اصلی آنهاست، به دست آورده و پیشروی‌های زیادی بکند. ارتش یمن علاوه بر این توانست تعدادی از کوه‌ها، تپه‌های استراتژیک و بلندی‌های سوق‌الجیشی را تحت کنترل خود در آورده به شکل کامل بر منطقه سوق البقع مسلط شده و مسیر بین‌المللی که دو استان جوف و صعده را به هم متصل می‌کند، از آن خود کند. این جاده یمن را به پادشاهی عربی سعودی مرتبط می‌کند.