.
.
.

پدافند ائتلاف عربى یک موشک بالستیک حوثی را در آسمان نجران منفجر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ترکی المالکی، سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی به رهبری سعودی که دولت قانونی یمن حمایت می‌کند، روز شنبه 20 ژانویه 2018 اعلام کرد که پدافند ائتلاف عربی در ساعت دوازده و سی و هشت دقیقه امروز بعد از ظهر، یک موشک بالستیک حوثی که از داخل خاک یمن به سوی مناطق مسکونی پرتاب شده بود، رهگیری و در هوا منفجر کردند.

سرهنگ المالکی گفت :«موشک به سوی شهرستان نجران شلیک شده بود و به طور عمدی مناطق غیر نظامی که دارای جمعیت زیادی است را هدف قرار گرفته بود اما دقت عمل پدافند سعودی قبل از سقوط در هدف آن را ردیابی و در آسمان منفجر کرد».

المالکی گفت: «این اقدام خصمانه گروه تروریستی حوثی وابسته به ایران، ثابت می کند که رژیم تهران هنوز تجهیزات در اختیار این گروه تروریستی قرار می دهد.

سخنگوی ائتلاف عربی افزود:«پشتیبانی تسلیحاتی از حوثی‎ها توسط ایران در واقع نقض صریح قطعنامه (2216) و قطعنامه (2231) سازمان ملل است که ارسال هر گونه اسلحه به شبه نظامیان حوثی را ممنوع کرده است».

وی اظهار داشت :«پرتاب موشک‌های بالستیک به شهرها و روستاهای پرچمعیت سعودی نه تنها امنیت پادشاهی سعودی را به خطر می اندازد بلکه امنیت منطقه‎ای و بین‌المللی را نیز به مخاطره می اندازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم