.
.
.

سازمان ملل متحد: 32 هزار یمنی طی دو ماه گذشته آواره شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد روز جمعه ژانویه 2018 اعلام کرد، در نتیجه درگیری‌های دو ماه گذشته در یمن بیش از 32 هزار یمنی خانه‌های آواره شدند. این تعداد آوارگان به دو میلیون آواره دیگری که در اثر جنگ و درگیری‌ در استان‌های "صنعا"، "الحدیده" و"شبوه" از خانه‌های خود آواره شده‌اند، اضافه می شوند.

در بیانه کمیساریای عالی پناهندگان آمده است: به علت کارشکنی و ممانعت شبه نظامیان حوثی، گروه‌های امدادرسان سازمان ملل متحد در روند امدادرسانی وانتقال کمک‌های انسان دوستانه به پناهندگان با مشکلاتی جدی مواجه هستند.

علی رغم تلاش‌های ائتلاف عربی به رهبری سعودی در حمایت از دولت مشروع یمن و یاری رساندن به منظور تامین نیازها و تخفیف دردهای ملت مظلوم این کشور به نظر می رسد بحران های انسانی همچنان ادامه داشته و با افزایش تعداد پناهجویان جنگ زده رو به افزایش است.

بنا به گزارش کمیساریای عالی امور پناهندگان سختی‌ها و رنج‌های جنگ زدگان یمنی با آغاز فصل زمستان و کاهش دمای هوا در کمپ‌های باز این سازمان و خارج از آن رو به افزایش است.

بر اثر شرایط بد جوی از طرفی و نیز ممانعت کودتاگران حوثی از طرفی دیگر، روند امدادرسانی کند است و عملیات انتقال و توزیع غذا و دارو به سختی انجام می شود که موجب شده جان بسیاری از کودکان یمنی بر اثر بیماری های خطرناک تهدید شود.

این کمیساریا گسترش درگیری‌ها و خشونت‌های اخیر را منجر به تشدید بحران یمن دانسته که یکی از بدترین بحران‌های انسانی جهان است. بحران جنگ در یمن 22 میلیون یمنی را به طورجدی نیازمند کمک‌های انسانی کرده است.