فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ویدیوی تازه‌ منتشر شده از ازدواج حمزه بن لادن در ایران را مشاهده کنید

  منبع: دبی-العربیه.نت

  جزئیات بیشتری درباره جشن ازدواج حمزه بن لادن، پسر اسامه بن لادن در سن 17 سالگی در ایران منتشر شده است.

  حمزه در آن هنگام در محل اقامتش در ایران با دختر "عبدالله احمد عبدالله" مشهور به "ابو محمد المصری" یعنی شخصیت دوم در تشکیلات القاعده و نایب "ایمن الظواهری" ازدواج کرد.

  طبق ویدیویی که در "العربیه.نت" منتشر می‌کند و اخیرا ضمن مدارکی دیگر توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) منتشر شده، حمزه كه كنيه او "ابو اسامه" است، در آغاز سال 2005 یعنی پس از مرور 4 سال از هجوم 11 سپتامبر و پناهنده شدن شماری از رهبران تشکیلات القاعده از جمله برخی فرزندان اسامه بن لادن به ایران در این کشور ازدواج می‌کند.

  در این ویدیو شماری از رهبران تشکیلات القاعده که نام آنها در لیست تروریسم بین‌المللی درج شده از جمله "محمد شوقی الاسلامبولی" برادر "خالد الاسلامبولی" قاتل انور السادات رئیس‌جمهوری پیشین مصر که نام وی بر یکی از خیابان‌های تهران اطلاق شده و در کنار او داماد اسامه بن لادن و سخنگوی سابق تشکیلات القاعده به نام "سلیمان ابوالغیث الکویتی" مشاهده می‌شود. احتمالا دیگر سخنگوی القاعده یعنی "سیف العدل"، فیلم‌برداری از این مراسم را انجام داده است.

  در این ویدیو "ابوالغیث" همسر "فاطمه بن لادن"، دختر "اسامه بن لادن" که بی‌میلی او از ظاهر شدن در فیلم مشهود است، داستان آشنایی خود با "اسامه بن لادن" و "ایمن الظواهری" در شهر قندهار افغانستان را بازگو می‌کند.

  در این مراسم تعدادی از برادران "حمزه" از جمله "سعد بن لادن" حضور دارند. "حمزه" پس از خروج از ایران در اثر حمله یک پهپاد آمریکایی در وزیرستان کشته شد. او در این مراسم می گوید :"حمزه نهمین برادر من است که او را زن می‌دهم"، همچنین دیگر فرزند بن لادن، "حسن بن لادن" در کنار برادرش "محمد بن لادن" که همگی آنان در ایران اقامت داشتند در این ویدیو مشاهده می‌شود.

  در این ویدیو مشخص می‌شود که مراسم ازدواج ابتدا در یکی از مساجد ایران آغاز می‌شود و سپس همگی حاضرین به منظور ادامه مراسم به مکانی که سپاه پاسداران ایران به عنوان مسکن برای فرماندهان قاعده اختصاص داده منتقل می‌شوند.

  "حمزه بن لادن" اینک جایگزین پدر خود در تشکیلات القاعده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران