فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترکیه با گلوله‌باران منطقه «عفرین» عملیات نظامی در خاک سوریه را آغاز کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  نورالدین جانیکلی، وزیر دفاع ترکیه روز جمعه 19 ژانویه 2018 اعلام کرد، عملیات نظامی ارتش ترکیه در «عفرین» با گلوله باران شدید توپخانه‌ای آغاز شده، اما هنوز نیروهای این کشور برای ورود به خاک سوریه به حرکت در نیامده‌اند.

  وزیر دفاع ترکیه در مصاحبه با کانال تلویزیونی «خبر» گفت: «ترکیه در حال آماده کردن سلاح‌های ضروری برای خنثی کردن موشک‌های ضد تانک مورد استفاده گردان‌های مدافع خلق است».

  وی تاکید کرد که ترکیه تصمیم دارد شمال سوریه را از وجود «تروریست‌ها» پاکسازی کند.

  وزیر دفاع ترکیه در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: «ارزیابی او بی‌مفهوم است. حضور داعش پایان یافته است. این اظهارت نشان می‌دهد که آمریکا از داعش به عنوان ابزاری برای نفوذ و برقراری حاکمیت در مناطقی مشخص به ویژه در سوریه استفاده کرده است.

  وزیر دفاع ترکیه افزود : «رویکرد آمریکا به اینکه "بزرگترین خطر، داعش است و همه باید موضع خود را در قبال آن مشخص و بر این اساس اقدام کنند" امروز دیگر ارزشی ندارد. پایان داعش رسما اعلان شده و دیگر خطری برای سوریه و عراق محسوب نمی‌شود. بنابراین یادآوری "تمرکز بر داعش"، فاقد اعتبار است».

  نورالدین جانیکلی، هدف از حملات ارتش ترکیه در خاک سوریه را بیرون راندن یگان‌های مدافع خلق از شهر و منطقه عَفرین عنوان کرده است.

  آنکارا یگان‌های مدافع خلق را وابسته به حزب کارگران کردستان «پ ک ک" دانسته و در نتیجه آن را گروهی «تروریستی» به شمار می‌آورد در حالیکه این گروه در جریان مبارزه با داعش روابط نزدیکی با آمریکا برقرار کرده، بطوریکه ارتش آمریکا حدودا 30 هزار نظامی عضو یگان‌های مدافع خلق را که عمدتا کرد هستند، آموزش نظامی داده و مسلح کرده است.

  یگان‌های مدافع خلق کرد: با قدرت به هر هجومی پاسخ می‌دهیم

  از سوی دیگر یگان‌های مدافع خلق، اعلام کردند نیروهای ترکیه حدود 70 گلوله توپ به سوی روستاهای کردنشین در منطقه شمال غربی سوریه شلیک کردند.

  بر اساس گزارش یگان‌های مدافع خلق گلوله باران مناطق کردنشین از نیمه شب گذشته آغاز و تا بامداد روز جمعه ادامه یافت.

  روژهات روج، سخنگوی یگان‌های مداع خلق در عفرین در تماس با خبرگزاری رویترز، گفت: «این شدیدترین گلوله‌بارانی است که ترکیه طی روزهای گذشته به آن دست زده است».

  او در ادامه افزود:«ما در هر شرایطی با قدرت به هر هجومی پاسخ خواهیم داد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران