فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • العبادی بار دیگر بر برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در موعد مقرر تاکید کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  حیدر العبادی نخست وزیر عراق بار دیگر با اعلام مخالفت شدید بر تاخیر انتخابات پارلمانی، بر برگزاری آن در موعد مقرر طبق قانون اساسی تاکید کرد.

  العبادی در دیدار با یان کوبیچ، رئیس هیئت سازمان ملل متحد در عراق گفت دولت عراق تلاش می‌کند که ثبات و امنیت را به عراق بازگرداند و برنامه اصلاحات اقتصادی و از بین بردن فساد را اجرا کند.

  از سوی دیگر نماینده و رئیس هیئت سازمان ملل متحد در عراق اعلام کرد که سازمان ملل از برگزاری انتخابات پارلمانی عراق در موعد مقرر آن حمایت می‌کند.»

  العبادی پیشتر گفته بود که دلایلی که برای عدم برگزاری انتخابات در تاریخ مقرر ارائه می شود قانع کننده نیست.

  برخی احزاب عراقی خواستار به تعویق انداختن زمان برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق شدند.

  نوره البیجاری، نماینده ائتلاف نیروهای سنی عراق، گفت با توجه به ناکامی پارلمان عراق برای تعیین تکلیف تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی ، انتخابات بهتر است که به تعویق بیفتد .

  وی افزود برخی استانها که تحت کنترل داعش بودند اهالی این مناطق هنوز به مناطق خود باز نگشتند و این مسئله روند اجرای دقیق انتخابات را با مشکل روبرو خواهد کرد.

  پارلمان عراق روز پنج شنبه، در تعیین تاریخ برگزاری انتخابات ناكام ماند.

  ایالات متحده نیز اعلام کرد به تعویق افتادن انتخابات در عراق به مثابه تضعیف قانون اساسی و آسیب رساندن به توسعه دموکراتیک در این کشور دانست.

  جلسه پارلمان عراق با حضور 200 نماینده آغاز شد، 149 رأی از 269 نماینده، به صورت سری برای تعیین تاریخ انتخابات رای دادند اما به دلیل مخالفت برخی از فراکسیونهای سنی توافق صورت نگرفت.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران