فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ارتش يمن از 10 موضع جدید در منطقه الجوف را از تصرف حوثی‌ها آزاد کرد

  منبع: العربیه.نت فارسی

  خبرنگار العربیه در صنعا پایتخت یمن گزارش داد که ارتش ملی یمن شامگاه چهارشنبه 17 ژانویه با پشتیبانی جنگنده های ائتلاف عربی در منطقه الجوف پیشروی کرده و 10 موضع نظامی را از کنترل شبه نظامیان حوثی در آورد.

  ارتش ملی یمن در رویارویی با شبه‌نظامیان حوثی ارتفاعات استراتژیک «جبل شوکان» و ده‌ها مواضع دیگر در «برط العنان» واقع در شمال غربی استان الجوف را به کنترل خود درآورد.

  در این درگیری در مناطق «برط العنان» که با خاستگاه کودتاگران یعنی استان «صعده» مجاور است، ارتش ملی یمن توانست 15 شبه نظامی حوثی را به اسارت درآورد.

  سرهنگ عبدالله الاشرف سخنگوی قرارگاه نظامی ششم اعلام کرد که ارتش ملی یمن در عملیات نظامی گسترده توانست مواضع تصرف شده در «جبل حبش» را از وجود شبه نظامیان کودتاچی پاکسازی کرده 10 موضع، از جمله ارتفاعات استراتژیک «جبل شوکان» که مشرف بر دره‌های «وادی القعیف» و «وادی سبله» در منطقه «برط» است را آزاد کند.

  وی افزود که شبه نظامیان کودتاچی حوثی خسارت‌های جانی سنگینی را متحمل شدند و ده‌ ها تن از آن‌ها کشته یا زخمی شده و ما بقی دست به فرار زدند.

  از طرفی سرتیپ ستاد، «منصور ثوابه» وابسته به قرارگاه ششم نظامی تاکید کرد که ارتش ملی یمن 15 تن از شبه نظامیان حوثی را پس از محاصره در یکی از ارتفاعات آزاد شده به اسارت گرفت.

  این عملیات نظامی ارتش یمن در پی آزاد سازی «الیتمه» در مناطق «خب» و «الشعف» از تصرف شبه‌نظامیان حوثی در روزهای اخیر است که این مناطق آزاد شده در مقدمه منطقه "برط العنان" قرار دارد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران