.
.
.

فرستاده سازمان ملل رئیس جمهوری یمن را در جریان دیدارهای معاونش با حوثی‌ها قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور یمن در روز سه شنبه 16 ژانویه، اسماعیل با ولد الشیخ احمد فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن و معاونش معین شریم دیدار و گفت‌وگو کرد. .

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن، در این دیدار فرستاده ویژه سازمان ملل خلاصه‌ای از نتایج دیدارهای معاونش در صنعا و نشست‌های او با رهبران شبه نظامیان کودتاگر حوثی ارائه و نتایج آن را مورد بحث و بررسی قرار داد.

در این دیدار همچنین ولد الشیخ احمد بر اهمیت اعتمادسازی به عنوان زمینه‌ای برای انجام دیدارهای بیشتر در آینده برپایه صلح صلح و در چارچوب‌های شناخته شده تاکید کرد.

از طرفی رئیس جمهوری یمن گفت که شبه نظامیان کودتاگر حوثی چارچوب‌های مرجع که خواستار صلح هستند و همچنین قطع‌نامه‌های سازمان ملل در مورد یمن را به رسمیت نمی شناسند. وی افزود: «(شبه‌نظامیان حوثی) توجهی به سختی‌ها و رنج‌های ملت یمن ندارند».

منصور هادی هادی شبه نظامیان حوثی را به شرکت در جنگی نیابتی علیه ملت یمن متهم کرد و افزود که این گروه شبه‌نظامی، کودکان یمنی را ربوده و آن‌ها را به عنوان سرباز به جبهه‌های جنگ می‌فرستند.

معاون فرستاده سازمان ملل در امور یمن طی 5 روز حضورش در این کشور، دیدارهایی فشرده با رهبران حوثی در صنعا انجام داد اما تاکنون هیچ گونه جزئیاتی از این دیدارها منتشر نشده است. این در حالی است که گزارش‌ها شبه نظامیان نقشه راه پیشنهادی سازمان ملل که به تایید جامعه جهانی رسیده را رد می کنند. این طرح پیشنهادی از واگذاری بندر حدیده به یک طرف سوم برای رسیدن به راه حلی سیاسی و کلی حمایت می کند.