فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ودیعه 2 میلیادر دلاری سعودی، ارزش پول یمن را 15 درصد افزایش داد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  در پی اعلام پادشاهی عربی سعودی مبنی بر به ودیعه گذاشتن دو میلیارد دلار در بانک مرکزی یمن با هدف حمایت از واحد پولی این کشور، ارزش ریال یمنی در مقابل دلار آمریکا 15 درصد افزایش یافت.

  ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، پادشاه سعودی روز چهارشنبه 17 ژانویه 2018 دستور داد تا به منظور تقویت اوضاع مالی و اقتصادی یمن و حمایت از واحد پولی این کشور، مبلغ دو میلیارد دلار در بانک مرکزی یمن به ودیعه گذاشته شود.

  در پی این تصمیم پادشاه سعودی، ارزش پول یمن 15 درصد افزایش پیدا کرد و هر دلار آمریکا با 453 ریال یمن مبادله شد. این در حالی است که پیش از این قیمت هر دلار آمریکا در بازار آزاد 520 ریال یمن بود.

  دولت پادشاهی عربی سعودی روز چهارشنبه 17 ژانویه تاکید کرد، کاهش رنج‌های ملت یمن و کمک به این کشور برای مقابله با مشکلات اقتصادی که در اثر جرایم و تخلفات شبه‌نظامیان حوثی وابسته به ایران بر یمن تحمیل شده، برای سعودی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

  دولت سعودی اعلام کرد، اقدامات شبه‌نظامیان شورشی در زمینه سرقت دارایی‌های حکومت یمن و در اختیار گرفتن درآمدهای نهادهای دولتی، از جمله درآمدهای فروش نفت و وصول این مبالغ به ریال یمن و بازی با نرخ تبدیل ارزها، این وضعیت موجب سقوط ارزش پول ملی یمن و تحمیل مشکلات ناشی از آن بر ملت یمن شده است.

  با اعلام دولت سعودی مبنی بر به ودیعه گذاشتن دو میلیارد ریال در بانک مرکزی یمن، میزان پولی که سعودی در بانک مرکزی یمن به ودیعه گذاشته به سه میلیارد دلار رسید.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران