.
.
.

ائتلاف عربی مواضع حوثی‌ها در نزدیکی مرز سعودی را در هم کوبید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروی هوایی ائتلاف عربی به رهبری پادشاهی عربی سعودی شامگاه سه شنبه 16 ژانویه، مواضع شبه‌نظامیان حوثی در نزدیک به مرزهای این کشور را در هم کوبید.

به گزارش العربیه، نیروهای ائتلاف همچنیین برای چندمین بار تلاش شبه نظامیان برای نفوذ از مرز به خاک سعودی را دفع کردند.

ائتلاف عربی موفق شد از راه حمله‌های هوایی، چند سکوی پرتاب موشک متعلق به حوثی‌ها را منهدم کند. شبه نظامیان حوثی از این سکوها برای پرتاب موشک به سوی شهرهای سعودی هم مرز با یمن استفاده می‌کردند.

همچنین پدافند هوایی سعودی در ساعات اولیه روز سه شنبه موفق شد موشک بالستیک پرتاب شده توسط حوثی‌ها به سمت شهر جازان را رهگیری و در هوا منهدم کنند.

روز 5 ژانویه نیز پدافند هوایی سعودی یک موشک بالستیک حوثی را در آسمان شهر نجران رهگیری و منهدم کرد. این موشک بالستیک از خاک یمن که با سعودی مجاور است به سمت شهر نجران پرتاب شد که پس از منهدم شدن در آسمان، هیچ گونه تلفات جانی برجای نگذاشت.

به گزارش العربیه به نقل از منابع میدانی در یمن نیروهای ارتش ملی این کشور در محور عملیاتی البقع شمالی در استان صعده که خاستگاه کودتاگران حوثی است، پیشروی کردند.

این منابع یمنی افزودند که نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن در یک رویارویی مشترک، به شدت با شبه‌نظامیان حوثی در محورهای عملیاتی مختلف و ارتفاعات استراتژیک العلیب درگیر شدند که در نتیجه آن نیروهای ارتش ملی به همراه مقاومت مردمی توانستند چندین موضع را در ورای این ارتفاعات از چنگ شبه‌نظامیان حوثی آزاد کنند. در این عملیات نیروهای ارتش ملی یمن توانستند 5 شبه‌نظامی را به اسارت گرفته و چندین محموله اسلحه و مهمات را به غنیمت ببرند.