فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یک فرمانده حوثی تهدید به اعدام گروهی نظامیان طرفدار صالح کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  عبدالحکیم الخیوانی ملقب به «ابو کرار» از فرماندهان نظامی حوثی‌ها، دوشنبه 15 ژانویه، تهدید به اعدام دست‌جمعی 650 افسر و سرباز هوادار علی عبدالله صالح رئیس جمهوری پیشین یمن کرد اخیرا توسط شبه‌نظامیان حوثی به اسارت گرفته شدند.

  برخی از این نظامیان، از نیروهای حفاظت علی عبدالله صالح هستند که ماه گذشته توسط شبه‌نظامیان حوثی کشته شد.

  این تعداد از نیروهای نظامی و امنیتی، اوایل ماه دسامبر سال گذشته پس از به قتل رسیدن صالح توسط حوثی‌ها به اسارت گرفته شدند و تا کنون در زندان مرکزی شهر صنعا پایتخت یمن نگهداری می‌شود. صنعا در تصرف شبه‌نظامیان حوثی قرار دارد.

  به گزارش العربیه، عبدالحکیم الخیوانی با عنوان بازرس وزارت کشور در دولت کودتاگران حوثی، از زندان مرکزی صنعا بازدید کرده بود، تهدید به اعدام اسیرانی کرد که به گفته او در جنگ بر ضد حوثی‌ها شرکت کرده‌اند.

  فرمانده حوثی اغلب این افراد زندانی طرفدار عبدالله صالح را به کشتن تعدادی از افراد وابسته به شبه نظامیان متهم کرده و آن‌ها را مجرم دانست. وی گفت که بازداشت این افراد که تعدادشان بالغ بر 1000 نفر است بر اساس فهرستی انجام شده که از پیش و با دسترسی به اطلاعات افراد وابسته به وزارتخانه‌های کشور و دفاع یمن تهیه شده است.

  پس از کشته شدن علی عبدالله صالح، رئیس جمهور سابق یمن توسط حوثی‌ها که زمانی هم‌پیمانشان بود، بسیاری از طرفداران و اعضای نهادهای وابسته به او توسط شبه نظامیان ترور شده یا به گروگان گرفته شدند. تا کنون از وضعیت این افراد خبری در دست نیست. بسیاری از این افراد بازداشت شده بدون هیچگونه دادرسی، در معرض انواع شکنجه روحی و جسمی در زندان قرار دارند و در انتظار اعدام به سر می برند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران