فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پادشاه سعودی کشته شدن ده‌ها تن در انفجارهای بغداد را به رئیس جمهوری عراق تسلیت گفت

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی، سه شنبه 16 ژانویه در پیام تسلیت به فؤاد معصوم رئیس جمهوری عراق با بازماندگان انفجارهای انتحاری روز دوشنبه بغداد ابراز همدردی کرد.

  به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در پیام تسلیت ملک سلمان آمده است: «مطلع شدیم انفجاری انتحاری در بغداد به وقوع پیوسته و منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از افراد بی‌گناه شده است. این عمل تروریستی ناجوانمردانه را به شدت تقبیح کرده و قویا محکوم می‌کنیم. با تاکید بر این که پادشاهی عربی سعودی در کنار جمهوری و ملت برادر عراق ایستاده است به نمایندگی از طرف خود، دولت و ملت پادشاهی عربی سعودی به جنابعالی و خانواده‌های قربانیان صمیمانه تسلیت گفته برای تمامی کسانی که در این انفجار مجروح شده‌اند آرزوی بهبودی سریع وکامل آرزومندم . خداوند شما و ملت برادر عراق را از هر گونه شر محفوظ دارد».

  همچنین شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ولی‌عهد، معاون نخست وزیر و وزیر دفاع نیز با ارسال پیامی به فؤاد معصوم رئیس جمهوری عراق، با ملت این کشور و بازماندگان حادثه ابراز همدردی کرد.

  ولی‌عهد سعودی افزود: «با نهایت تأسف از شنیدن خبر وقوع انفجار انتحاری در بغداد که منجر به کشته ومجروح شدن تعداد بسیاری از مردم بیگناه شده است، این عمل تروریستی جنایتکارانه را به شدت محکوم می کنم و به جنابعالی و بازماندگان حادثه و ملت عراق صمیمانه ابراز تسلیت و با شما احساس همدردی کرده و از پروردگار قادر و توانا برای مجروحان آن حادثه آرزوی شفای عاجل مسئلت دارم، به راستی که خداوند بزرگ، شنونده ویاری دهنده است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران