فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سعودی مزاحمت جنگنده‌های قطری برای دو هواپیمای مسافربری اماراتی را محکوم کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه دوشنبه 15 ژانویه اعلام کرد کشورش مزاحمت‌های هوایی جنگنده‌های قطری برای دو هواپیمای مسافربری امارات متحده عربی را محکوم می کند.

  به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، این مقام مسئول در وزارت امور خارجه پادشاهی عربی سعودی اقدام جنگنده‌های قطری را مغایر با قوانین و نقض معاهدات بین المللی پروازی دانست وگفت این اقدام تهدیدی برای امنیت پروازهای مسافربری در منطقه به شمار می‌آید.

  وی افزود: «این اقدام جنگنده‌های قطری در حالی صورت می‌گیرد که بیانیه صادره از سازمان کل هواپیمایی کشور امارات متحده عربی تاکید می‌کند دو پرواز به مقصد منامه پایتخت بحرین، پروازهای مسافربری معمولی و طبق جدول زمانبندی شده قبلی بوده، مسیرهای‌شان برای همگان مشخص ومعلوم بود و تمام مجوزهای پروازی بین المللی لازم و متعارف را اخذ کرده‌اند».

  از سوی دیگر، کشور پادشاهی بحرین نیز مزاحمت های هوایی جنگنده‌های قطری برای هواپیماهای اماراتی را به شدت محکوم کرد.

  دولت امارات اقدام جنگنده‌های قطری را «تهدیدی آشکار برای امنیت هواپیمایی و نقض توافق‌های بین‌المللی» دانست. امارات تاکید کرد که دولت این کشور، این تهدید علیه امنیت هواپیمایی را نمی‌پذیرد و اقدامات قانونی لازم را برای تضمین امنیت پروازهای هواپیماهای مسافربری متعلق به خود را انجام خواهد داد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران