فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • لحظه مزاحمت جنگنده‌های قطری برای هواپیماهای مسافربری امارات را مشاهده کنید

  منبع: دبی-العربیه.نت

  تلویزیون بحرین صبح روز سه‌شنبه 16 ژانویه 2018 گزارشی منتشر کرد که لحظه مزاحمت دو جنگنده قطری برای یک هواپیمای مسافربری اماراتی را نشان می‌دهد.

  براساس گزارش اداره هوانوردی وزارت حمل و نقل و ارتباطات پادشاهی بحرین در ساعت 9:35 دقیقه به وقت محلی دو جنگنده قطری از محدوده هوایی قطر راه یک هواپیمای مسافربری بوئینگ 777 خطوط هوایی امارات به شماره EK837 که از دبی راهی فرودگاه بین‌المللی بحرین بود را بستند.

  هواپیمای اماراتی در مسیر هوایی UP 669 یک پرواز معمولی برنامه‌ریزی شده که همه شروط و معاییر پرواز را داشت، انجام می‌داد ولی جنگنده‌های قطری به فاصله دو مایلی این پرواز نزدیک شدند. این موضوع تیم مراقبت پرواز پادشاهی بحرین را به اتخاذ اقدامات فوری و ضروری برای محافظت از ایمنی پروازها وا داشت.

  در این گزارش که از سوی خبرگزاری رسمی پادشاهی بحرین منتشر شد، آمده: «یک حادثه مشابه نیز برای پرواز شرکت الاتحاد امارات متحده عربی به شماره EY23B که از فرودگاه بین‌المللی ابوظبی راهی فرودگاه بین‌المللی بحرین بود، ثبت شد و موضوع در حال پیگیری است.»

  براساس این گزارش "اداره هوانوردی همه اقدامات لازم درباره این اتفاق خطرناک را در نهادهای بین‌المللی مرتبط انجام خواهد داد و گزارش مفصلی درباره آن به ایکائو، سازمان هوانوردی غیر نظامی بین‌المللی ارسال خواهد کرد."

  دولت امارات متحده عربی روز دوشنبه 15 ژانویه 2018 اعلام کرد که جنگنده‌های قطری، برای یک هواپیمای مسافربری متعلق به امارات که در راه منامه پایتخت بحرین بود، مزاحمت ایجاد کردند.

  امارات در بیانیه‌ای اقدام جنگنده‌های قطری را «تهدیدی آشکار برای امنیت هواپیمایی و نقض توافق‌های بین‌المللی» توصیف کرد. از سوی دیگر، وزارت خارجه قطر، این خبر را تکذیب کرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران