فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سعودی موشک بالستیک حوثی‌ها را بر فراز جازان منهدم کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت

  سامانه‌های دفاع موشکی پادشاهی عربی سعودی، روز سه‌شنبه 16 ژانویه 2018 یک موشک بالستیک را که شبه‌نظامیان حوثی به سمت منطقه جازان شلیک کرده بودند پس از رهگیری، منهدم کردند.

  موشک بالستیکی که شبه نظامیان حوثی‌ به سمت منطقه جازان شلیک کردند، پیش از آنکه بتواند به این منطقه اصابت کند و خساراتی به بار آورد، منهدم شد.

  این سومین باری است که کودتاگران حوثی در ماه ژانویه جاری اقدام به پرتاب موشک بالستیک به سمت جازان می‌کنند. روز پنج‌شنبه 11 ژانویه 2018 نیز حوثی‌ها یک موشک بالستیک به سمت نجران پرتاب کردند. این موشک نیز رهگیری و منهدم شد.

  روز جمعه 5 ژانویه نیز تصاویری از بقایای یک موشک منهدم شده حوثی که به سمت منطقه نجران پرتاب شده بود، منتشر شد. بقایای این موشک بدون اینکه تلفاتی در پی داشته باشد، به یک خودرو آسیب جزئی زده بود.

  سرتیپ خلبان ترکی المالکی، سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن درباره موشکی که جمعه گذشته پرتاب شده بود گفت که سامانه‌های دفاع موشکی ائتلاف این موشک را در ساعت 7 و 56 دقیقه صبح رهگیری و منهدم کردند. پرتاب این موشک از داخل اراضی یمن و به سوی منطقه نجران صورت گرفته بود.

  المالکی در ادامه گفت که این موشک به سوی مناطق شهری و مسکونی پرتاب شده بود و سامانه‌های دفاع موشکی پاتریوت آن را در آسمان نجران منهدم کردند. بقایای این موشک به اموال خصوصی یکی از شهروندان آسیب جزئی زد ولی تلفاتی در پی نداشت.

  سرتیپ خلبان ترکی بن صالح المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز چهارشنبه 20 دسامبر در یک نشست خبری اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی تا کنون 83 موشک بالستیک به سمت اراضی پادشاهی عربی سعودی شلیک کرده‌اند و سامانه‌های دفاع موشکی سعودی همه این موشک‌ها را منهدم کرد. پادشاهی عربی سعودی در حال حاضر از سامانه دفاعی پاتریوت که توسط آمریکا ساخته می‌شود برای دفاع از خود مقابل حملات موشکی دشمن استفاده می‌کند. این سامانه از چهار بخش رادار، اتاق فرمان، پرتابگر و موشک تشکیل شده است. سامانه پاتریوت امکان رهگیری همزمان 50 هدف مختلف را دارد و موشک آن 9 ثانیه پس از صدور فرمان شلیک، به سوی هدف پرتاب خواهد شد تا هر گونه تهدید احتمالی را ناکام کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران