فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • سعودی قرارداد اولین نیروگاه هسته‌ای خود را آخر 2018 عرضه می‌کند

  منبع: دبی-العربیه.نت

  خبرگزاری بلومبرگ اعلام کرد پادشاهی عربی سعودی در پایان سال جاری قراردادهای ساخت اولین نیروگاه هسته‌ای در این کشور را عرضه می‌کند.

  بلومبرگ به نقل از یک منبع آگاه در شهرک انرژی‌های هسته‌ای و تجدیدپذیر ملک عبدالله گزارش کرد که پادشاهی عربی سعودی پیشنهادهایی از پنج شرکت‌ آمریکایی، فرانسوی، روسی، چینی و کره‌جنوبی دریافت کرده تا اقدامات مهندسی و ساختمانی ساخت دو نیروگاه هسته‌ای را بر عهده گیرند.

  پیش‌بینی می‌شود مراحل ساخت اولین نیروگاه هسته‌ای با سرمایه‌گذاری مشترک دولت سعودی و شرکت سازنده، در اوایل سال آینده آغاز شود.

  ریک پری، وزیر انرژی آمریکا پیش از این گفته بود که پادشاهی عربی سعودی به توافق درباره برنامه همکاری هسته‌ای شهری علاقه‌‌مند است و این موضوع به شرکت‌های آمریکایی فرصت مشارکت در برنامه هسته‌ای شهری پادشاهی عربی سعودی را می‌دهد.

  الکسی لیخاچوف، رئیس شرکت هسته‌ای «روس اتم» نیز گفت که شرکت دولتی انرژی هسته‌ای روسیه امیدوار است که در مناقصه ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای در پادشاهی عربی سعودی پیروز شود.

  رئیس شرکت إي.دي.إف فرانسه نیز درباره همین موضوع گفت که شرکت تاسیسات دولتی خواستار مشارکت در برنامه‌های سعودی برای ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای است.

  پادشاهی عربی سعودی می‌خواهد مصرف داخلی نفت را کاهش داده و تا سال 2030 از انرژی هسته‌ای برای تولید 17.6 گیگاوات برق استفاده کند. بر همین اساس از شرکت‌های مطرح جهانی در زمینه ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای خواست که طرح‌های خود برای ساخت نیروگاه‌های هسته‌ای سعودی را ارائه کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران