فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رئیس جمهور یمن: هیچ گزینه‌ای جز پیروزی بر حوثی‌ها پیش رو نداریم

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن روز دوشنبه 15 ژانویه تاکید کرد که کشورش هیچ گزینه‌ای جز پیروزی بر شبه نظامیان حوثی پیش رو ندارد.

  به گزارش العربیه، منصور هادی در بیان دلیل این نظرش افزود: « زیرا این گروه شبه نظامی همچنان اصرار دارد تا در یمن به عنوان ابزار ایران عمل کرده و به کشتار و آواره کردن مردم یمن و نابودی کشور ادامه دهد».

  عبد ربه منصور هادی که با ماریا آنتونیا کالوو سفیر اتحادیۀ اروپا در این یمن گفت‌وگو می‌کرد، به تحولات اخیر در صنعا پرداخت و با اشاره به آن‌چه «جنایت‌های جنگی که شبه نظامیان حوثی در مناطق تحت کنترل‌شان علیه مردم یمن مرتکب می شوند» نامید، گفت: «ملت یمن هیچ چاره‌ای جز پیروزی بر قوای شر و ظلمت پیش رو ندارند».

  عبدربه منصور هادی افزود که ملت یمن تا ابد تسلیم شبه نظامیان حوثی «که در یمن مشغول جنگ نیابتی به نمایندگی از ایران هستند»، نخواهد شد و در برابر این قوای شر و ظلمت به ایستادگی و مقاومت خود ادامه خواهند داد.

  منصورهادی همچنین با اشاره به آن‌چه «اهداف شوم و جنایتکارانه شبه نظامیان حوثی» نامید، آن‌ها را «دست پرورده و مزدور ایران» دانست که «نقش ابزار ایران برای نابودی یمن و گسترش نا امنی را در منطقه بازی می کنند».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران