.
.
.

پیامدهای جهانی بسته شدن تنگه باب المندب توسط حوثی‌ها چیست؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبه‌نظامیان حوثی در یمن تهدید کرده‌اند که به دریانوردی بین‌المللی حمله کرده و کنترل تنگه باب المندب را در اختیار گیرند. این تهدید در بطن خود نگرانی‌های اقتصادی مهمی را دارد که جامعه جهانی را به نواختن آژیر خطر و در نظر گرفتن تاثیرات خطرناک آن به روند تجارت جهانی و منافع اقتصادی بین‌المللی وا می‌دارد.

پیش از این صالح الصماد، رهبر بلندپایه حوثی و رئیس کمیته کودتا در صنعاء، پایتخت اشغال شده یمن، تهدید کرده بود اگر پیشروی نیروهای دولت قانونی در غرب یمن ادامه یابد و یا اگر مذاکرات سیاسی به بن‌بست برسد، به عنوان یک "گزینه استراتژیک" شبه‌نظامیان حوثی "راه دریای سرخ و دریانوردی بین‌المللی" را خواهند بست. او تهدید کرده بود که شناورها اجازه عبور نخواهد داد و این موضوع نشان از قصد حوثی‌ها برای حمله دریانوردی بین‌المللی در دریای سرخ و تنگه باب المندب دارد.

تنگه باب المندب که برخی آن را "کلید دریای سرخ" می‌نامند و برخی دیگر نام "ریه" و مسیر ارسال نفت خلیج عربی و کالای کشورهای شرق آسیا به جهان اطلاق می‌کنند، آبراهی است که خلیج عدن را به دریای سرخ و از طریق کانال سوئز به دریای مدیترانه پیوند می‌دهد. تنگه باب المندب پس از حفر کانال سوئز در سال 1869 اهمیت دوچندان یافت و کوتاه‌ترین مسیر دریایی میان شمال و جنوب جهان است.

این تنگه استراتژیک میان کشورهای یمن، ارتیره و جیبوتی قرار دارد و به شکل مشترک توسط آنها اداره می‌شود. اهمیت اقتصادی این تنگه چندان بی‌دلیل نیست، زیرا که 12 درصد حرکت تجارت جهانی در زمینه نفت و کالاهایی که از شرق آسیا می‌آید از باب المندب عبور و به کانال سوئز رسیده و از آنجا به جهان ارائه می‌شود.

توافق‌های بین‌المللی که به عبور و مرور کشتی‌ها، نفت‌کش‌ها و شناورها از این تنگه مربوط می‌شود در چهارچوب حقوقی "عبور بی‌ضرر" دسته‌بندی می‌شوند. بر این اساس به همه شناورهای خارجی اجازه عبور داده می‌شود، به شرط آنکه در مسیر، به جز شرایطی که ناچار باشند، توقف نکنند.

عبور روزانه 3.8 میلیون بشکه نفت

براساس آمار اداره داده‌های انرژی آمریکا که در روزنامه بیزنیس انسایدر منتشر شده، روزانه 3.8 میلیون بشکه نفت خام و فرآورده‌های نفتی از طریق تنگه باب المندب به اروپا، آسیا و ایالات متحده آمریکا صادر می‌شود و این تنگه حدود 6.1 درصد از تجارت نفت جهان را در اختیار دارد و سالانه 21 هزار کشتی از آن عبور می‌کنند.

کارشناسان حمل و نقل دریایی می‌گویند که ما بین 96 تا 98 درصد حجم تجارت جهانی که کانال سوئز می‌گذرد، از تنگه باب المندب می‌آید یا به این تنگه می‌رود. این بدان معناست که 98 درصد کشتی‌هایی که از کانال سوئز می‌گذرند، مقصد یا مبدأ آنها تنگه باب المندب است.

خطرات بسته شدن تنگه باب المندب

با توجه به حجم بزرگ خساراتی که در اثر بسته شدن باب المندب متوجه تجارت جهانی می‌شود، تلاش‌های عربی و بین‌المللی برای ممانعت از تکرار سناریوهای تهدیدآمیز بستن این تنگه در جریان است. این تنگه محل عبور بسیاری از لوله‌های نفت شرکت‌های بزرگ نفت و نفتکش‌های پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی و قطر و همچنین خط لوله نفت سومید (سوئز-مدیترانه) است.

از این رو بستن تنگه باب المندب باعث قطع ارسال نفت خلیج عربی از طریق نفتکش‌ها و خط لوله سومید خواهد شد و هزینه ارسال نفت از سمت جنوبی قاره آفریقا را چند برابر خواهد کرد. از سوی دیگر امکان ارسال نفت اروپا و جنوب آفریقا به بازارهای آسیایی از طریق کانال سوئز و تنگه باب المندب را غیرممکن خواهد کرد.

پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که بسته شدن تنگه باب المندب توسط شبه‌نظامیان حوثی، هزینه انتقال نفت و کالا را روزانه 45 میلیون دلار افزایش خواهد داد و نفتکش‌ها را مجبور خواهد کرد 6 هزار مایل دریایی (حدود 11 هزار و پانصد کیلومتر) اضافه را طی کنند.