.
.
.

حضور زنان سعودی در ورزشگاه‌ها به روایت تصویر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سکوهای ورزشگاه بین‌المللی ملک فهد شهر ریاض، پایتخت پادشاهی عربی سعودی روز جمعه 12 ژانویه 2018 شاهد یک اتفاق تاریخی بودند. زنان سعودی در ورزشگاه‌های این کشور حضور یافتند تا روند تحولات مثبت اجتماعی در این کشور کماکان ادامه داشته باشد.

بسیاری از کاربران فضای مجازی سعودی تصاویر زنان و دختران جوانی را بازنشر کرده‌اند که با اشتیاق و خوشحالی فراوان به تماشای بازی دو تیم الهلال و الاتحاد نشسته‌اند؛ خوشحالی که محدود به تماشای یک بازی فوتبال نیست، بلکه به عظمت فتح یک قله دیگری در زمینه حقوق زنان است.

زنان سعودی پس از آنکه با دستور ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود، اجازه رانندگی خودروهای سبک، کامیون و موتورسیکلت را دریافت کردند، حالا می‌توانند پا به پای مردان به تماشای مسابقات فوتبال نیز بنشینند.

یکی از بیشترین تصاویری که از حضور زنان در ورزشگاه ملک فهد بازنشر شد، تصویر شاهزاده ریما بنت بندر، دختر مدیر شورای عمومی ورزش، برنامه‌ریزی و توسعه سعودی و مدیر فدراسیون ورزش‌های عمومی سعودی است که از جایگاه ویژه زنان، بازی دو تیم الهلال و الاتحاد را دنبال کرد.

شورای عمومی ورزش پادشاهی عربی سعودی پیش از این با انتشار تصاویری در صفحه توئیتر خود، نحوه ورود و استقرار خانواده‌ها در استادیوم‌های ورزشی این کشور را توضیح داده بود. براساس این تصاویر راهنما ، در ورزشگاه بین‌المللی ملک فهد ریاض خانواده‌ها از گذرگاه‌های خارجی شماره 7 و 8 به ورزشگاه آمده و از طریق دروازه‌های شماره 2، 3 و 4 در بخش جنوبی و دروازه‌های شماره 40، 41 و 42 در بخش شمالی وارد ورزشگاه شدند.