.
.
.

ارتش یمن کنترل یک کوه استراتژیک در استان البیضاء را در اختیار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش یمن روز یکشنبه 14 ژانویه 2018 اعلام کرد کوه استراتژیک مرکوزه را تحت کنترل خود در آورد. کوه مرکوزه در منطقه ناطع شهرستان ملاجم استان البیضاء در مرکز یمن قرار دارد و به منطقه فضحه، یکی از مناطق مهم تجمع و تمرکز شبه‌نظامیان حوثی، مشرف است.

یک منبع نظامی یمن اعلام کرد که ارتش ملی و نیروهای مقاومت مردمی این کشور پس از درگیری‌های شدید با شبه‌نظامیان حوثی، کنترل کوه مرکوزه را به دست آورده و به حوثی‌ها خسارات جانی و تدارکاتی سنگینی وارد کردند.

این منبع نظامی افرود که ارتش یمن عملیات خود را تا آزادسازی کامل استان البیضاء از دست حوثی‌ها ادامه خواهد داد.

اهمیت استراتژیک آزادسازی کوه مرکوزه در منطقه ناطع شهرستان ملاجم استان البیضاء در مرکز یمن به این دلیل است که این کوه به منطقه فضحه تسلط دارد و این منطقه یکی از مناطق مهم تجمع و تمرکز پیکارجویان حوثی است. علاوه بر این، تسلط بر کوه مرکوزه، تسلط کامل بر منطقه ناطع که دومین منطقه بزرگ استان البیضاء است را ممکن می‌کند. بزرگ‌ترین منطقه استان البیضاء، منطقه تعمان است که در روزهای گذشته و پس از به سرانجام رسیدن عملیات آزادسازی استان الشبوه، به شکل کامل از دست نیروهای حوثی آزاد شد.

همزمان جنگنده‌های ائتلاف نظامی عربی برای حمایت از دولت قانونی دو پادگان آموزشی حوثی‌ها در منطقه العرش استان البیضاء را بمباران کردند. در این عملیات 90 پیکارجوی حوثی کشته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند. علاوه بر این اتاق عملیات نظامی کودتاگران حوثی در منطقه القریشیه استان البیضاء نیز در نتیجه بمباران توسط جنگنده‌های ائتلاف از بین رفت.