.
.
.

ربودن فرزند معاون رئیس جمهوری یمن توسط حوثی‌ها در صنعا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع یمنی در صنعا روز شنبه 13 ژوئیه 2018 از ربودن فرزند علی محسن الاحمر معاون رئیس جمهور یمن، در روستای «بیت الامر» در استان سنحان جنوب پایتخت خبر دادند.

طبق این گزارش حوثی‌ها در یک حمله غافلگیرانه پسرش ژنرال علی محسن و چند تن از نگهبانان وی را ربوده‌اند.

منابع نزدیک به حوثی‌ها می گویند این آدم ربایی پس از ظهور سرتیپ طارق محمد عبدالله، صورت گرفت حوثی اهالی سنحان را به دست داشتن در نجات طارق محمد عبدالله صالح متهم می‌کنند.

سرتیپ طارق محمد صالح، برادر زاده علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری سابق یمن که به دست حوثی‌ها کشته شد، روز پنج شنبه در شهر عتق در استان شبوه جنوب شرقی یمن که تحت کنترل دولت مشروع یمن است ظاهر شد. این اولین حضور این ژنرال پس از شایعه مرگ وی است.

براساس تصاویری که از استان شبوه منتشر شد، طارق محمد صالح در مراسم عزای عارف زوکا، دبیرکل حزب کنگره ملی یمن شرکت کرد. زوکا در ماه دسامبر در منزلش در صنعاء، پایتخت اشغال شده یمن، به دست پیکارجویان حوثی کشته شد.

تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد سرتیپ طارق محمد صالح در صحت و سلامت کامل به سر می‌برد.

این اولین حضور طارق محمد صالح در یک مراسم عمومی، پس از انتشار شایعات گسترده درباره مرگ اوست. شبه‌نظامیان حوثی مدت‌هاست که در تلاش برای یافتن برادرزاده علی عبدالله صالح هستند و بیانیه منتشره شده درباره کشته شدن او به همراه عمویش را باور نکردند.

برخی افراد حاضر در مراسم عزای عارف زوکا اعلام کردند طارق محمد صالح در این مراسم گفت که ترجیح داده برای اولین بار در استان شبوه ظاهر شود و این به دلیل جایگاه این استان و مردمش در قلب او و قلب‌ همه مردم یمن است.

نبیل الصوفی، از روزنامه‌نگاران نزدیک به رئیس‌جمهوری فقید یمن درباره حضور برادرزاده علی عبدالله صالح در استان شبوه گفت که طارق محمد صالح مدتی را در داخل صنعاء و در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها حضور داشت و پس از آن طول و عرض کشور را پیمود.

صوفی در ادامه گفت: «او این ایمان را به ما بازگرداند که جنگ، مردان خود را دارد و جنگ در واقع مدیریت است، نه شعار دادن و کنترل امنیتی حوثی‌ها یک توهم توخالی است.»