فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حیدر العبادی لیست انتخابات پارلمانی خود را از المالکی جدا کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  رهبران حزب اسلامی الدعوه، عراق روز شنبه 13 ژانویه 2018 به توافق رسیدند که حیدر العبادی نخست وزیر فعلی لیست انتخاباتی موسوم به «النصر والاصلاح» را رهبری کند و نوری المالکی، نخست وزیر سابق، فهرستی از ائتلاف «دولت قانون» را تحت نظارت حزب در انتخابات پارلمانی آینده رهبری کنند.

  حزب الدعوه در بیانیه خود اعلام کرد :«پس از جلسه‌ای که رهبران این حزب تشکیل دادند مقرر گردید که حیدر العبادی و نوری المالی هر کدام در فهرست انتخاباتی جداگانه‌ای شرکت کنند و مسیر انتخاباتی آنها به طور جداگانه‌ای صورت گیرد».

  طبق این بیانیه دیگر اعضاء و هواداران حزب الدعوه مجازند به هر کدام از این دو نامزد رای دهند.

  حزب الدعوه تاکید کرد که هیچکدام از این دو عضو نمی‌توانند خود را به نمایندگی از حزب الدعوه برای خود تبلیغ کنند.

  این حزب اعلام کرد، ضرورتی برای شرکت در انتخابات پارلمانی 2018 عراق و ارائه لیست از سوی این حزب نمی‌بیند.

  در بیانیه الدعوه همچنین آمده است: حزب اسلامی الدعوه بر برگزاری انتخابات پارلمانی در موعد مقرر اصرار دارد و امیدوار است که نتایج این انتخابات در تحقق اصلاحات و تغییری که برای شهروندان عراقی خدمات، زندگی کریمانه، بازسازی عراق و مقابله با فساد موثر باشد.

  در بیانیه همچنین آمده است:« الدعوه الاسلامی در راستای جمع آوری همه توان خود برای حمایت از افراد با اخلاص و فهرست های ملی حرکت خواهد کرد و اعضای و حامیان حزب آزادی عمل برای نامزد شدن و انتخابات و ائتلاف بندی های سیاسی بر اساس معیارها و در چارچوب قوانین جاری را دارند و ضرورتی برای حضور حزب در انتخابات 2018 با نام الدعوه نیست.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران