.
.
.

وزیر مشاور اماراتی: شکایت قطر از امارات به شورای امنیت نادرست است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انور قرقاش وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه، روز جمعه 12 ژانویه جاری، ضمن انتقاد از قطر به خاطر شکایت از امارات به سازمان ملل و شورای امنیت مبنی بر تجاوز به حریم هوایی قطر، آن را نادرست خواند.

قرقاش در تویتی نوشت:"شکایت قطر مبنی بر تجاوز به حریم هوایی آن توسط امارات نادرست و سردرگم است، ما در حال تهیه پاسخی رسمی با استناد به شواهد و قراين هستیم، آنچه را مشاهده می‌کنیم اقدامی تشدیدآمیز و غیر قابل توجیه است، آنچه زیرمیزی انجام می‌شد اکنون آشکارا به روی میز گذاشته شده است".

به گزارش رویترز، خبرگزاری قطر روز جمعه گزارش داد که دولت این کشور طی شکایتی به سازمان ملل یادآور شد که یک جنگنده اماراتی در ماه دسامبر به حریم هوایی قطر تجاوز کرده است.

4 کشور عربی امارات، سعودی، بحرین و مصر طی اقداماتی دیپلماتیک و تجاری در زمینه سفر به قطر این کشور را متهم به حمایت از تروریسم کردند.

به گزارش خبرگزرای قطر "شیخه علیاء احمد آل ثانی" نماینده قطر در سازمان ملل دو نسخه از یک شکایتنامه را برای دبیر کل سازمان ملل، آنتونیو گوتیرس و نیز رئیس شورای امنیت ارسال کرد.

به گفته این خبرگزاری این شکایتنامه درباره تجاوزی هوایی است که در ساعت 9:45 بامداد روز 21 دسامبر به وقت محلی به وقوع پیوست و به مدت یک دقیقه ادامه یافت.

نماینده قطر در سازمان ملل این حادثه را "تجاوزی آشکار به حاکمیت دولت قطر، حرمت مرزها و سرزمینش و نیز نقض آشکار قوانین، مقررات، توافق‌نامه‌ها و عرف بین‌المللی" توصیف کرد.