.
.
.

اعلام نامزدی رئیس سابق ستاد ارتش مصر برای انتخابات ریاست جمهوری2018

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حزب مصر «العروبه» روز جمعه 12 ژانویه 2018 اعلام کرد، ژنرال و رئیس ستاد سابق ارتش مصر که اکنون ریاست این حزب را به عهده دارد، در انتخابات ریاست جمهوری ماه مارس 2018 شرکت می کند.

حزب العروبه در بیانیه اعلام کرد، هیئت عالی این حزب ژنرال سامی عنان را برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 مصر انتخاب کرده است.

در بیانیه حزب آمده است که سامی عنان با پیشنهاد هیئت عالی حزب موافقت کرده است.

سامی بلح دبیر کل حزب مصر العروبه در تماس با العربیه گفت:«هیئت عالی حزب «مصر العروبه» طی نشستی پس از بحث و بررسی‌های فراوان با کاندیداتوری ژنرال سامی عنان در انتخابات ریاست جمهوری آینده موافقت کرد.

سامی بلح افزود: قرار است تبلیغات انتخاباتی ژنرال عنان در میان همه کمپین‌ها شهروندان برای ورود به انتخابات که شبنه آینده برگزار می‌شود، آغاز شود.

این در حالی است که ژنرال عنان خود هنوز در باره رود به انتخابات ریاست جمهوری آینده به طور رسمی موضعگیری نکرده است
.
ژنرال سامی عنان در سال 2014 خود را برای انتخابات ریاست جمهوری نامزده بود اما سپس ازنامزد خود انصراف داد.

عنان که تحصیلات نظامی را در یک دانشکده نظامی در فرانسه و سپس در آکادیمی دفاع ملی «جمال عبدالناصر» به پایان رسانده است، در ژوئیه 1998 به عنوان رئیس بخش عملیات و رئیس ستاد نیروهای دفاع هوایی تعیین شد و در ژانویه سال 2000 به عنوان فرمانده کل نیروی هوایی منصوب شد. سپس در سال 2001 و سپس حسنی مبارک، رئیس جمهور سابق مصر، با اعظای درجه سرلشکری به وی او را در سال 2005 در ریاست ستاد مشترک ارتش مصز نعیین کند.