.
.
.

یمن...ترور و درگیری داخلی در میان شبه نظامیان حوثی‌

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع یمنی در صنعا روز پنجشنبه از کشته شدن چند تن از فرماندهان حوثی از جمله سرتیپ علی الغراسی، معاون امنیت مرکزی، به وسیله مردان مسلح در داخل خانه اش خبر دادند.

طبق این گزارش طی 24 ساعت گذشته در یک عملیات ترور دیگری ، محمد الغیلی یکی از فرماندهان عالی حوثی‌ها و مسئول نظارت بر منطقه سعوان نیز توسط افراد مسلح ناشناخته‌ای به قتل رسید.

منابع مطلع در صنعا این ترورها را ناشی از بروز اختلاف داخلی میان خود حوثی‌ها دانسته‌اند.

پدیده ترور کردن فرماندهان حوثی‌ها پس از کشته شدن علی عبدالله صالح رئیس جمهور پیشین یمن توسط حوثی ها در صنعا ظاهر شد.

از میان شخصیت‌های که در صنعا ترور شدند نام سرلشکر علی الغراسی، معاون امنیت مرکزی، به چشم می خورد که توسط افراد ناشناس در داخل خانه‌اش در محله «عصر» واقع در غرب صنعا کشته شد.

این منابع افزودند:« برخی از نزدیکان سرلشکر علی الغراسی، یکی از فرماندهان حوثی به نام ابوعلی الحاکم مسئول امنیت مرکزی حوثی‌ها در صنعا را به دست داشتن در عملیات ترور الغراسی متهم کردند.

به گفته این منابع این دو با هم اختلاف زیادی باهم داشته‌اند.

این منابع گفته‌اند که ابوعلی الحاکم یک گروه عملیاتی برای ترور رقیبان خود در صنعا تشکیل داده تا با از بین برده آنان بتواند نفوذ خود را در حکومت حوثی‌ها گسترش دهد.

طی هفته‌های گذشته تعداد زیادی از حوثی‌ها در صنعا به طور ناگهانی ترور شدند برخی‌ها هواداران علی عبدالله صالح را به ترور این شخصیت‌های برجسته حوثی متهم می‌کنند.