.
.
.

برادرزاده علی عبدالله صالح برجسته ترین فرد تحت تعقیب حوثی‌ها به استان شبوه یمن رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرتیپ طارق محمد صالح، برادرزاده و فرمانده تیم حفاظتی علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری پیشین یمن روز پنج‌شنبه 11 ژانویه 2018 به استان شبوه یمن رفت و به شایعات گسترده‌ درباره مرگش پایان داد.

براساس تصاویری که از استان شبوه منتشر شد، طارق محمد صالح در مراسم عزای عارف زوکا، دبیرکل حزب کنگره ملی یمن شرکت کرد. زوکا در ماه دسامبر در منزلش در صنعاء، پایتخت اشغال شده یمن، به دست پیکارجویان حوثی کشته شد.

تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد سرتیپ طارق محمد صالح در صحت و سلامت کامل به سر می‌برد.

این اولین حضور طارق محمد صالح در یک مراسم عمومی، پس از انتشار شایعات گسترده درباره مرگ اوست. شبه‌نظامیان حوثی مدت‌هاست که در تلاش برای یافتن برادرزاده علی عبدالله صالح هستند و بیانیه منتشره شده درباره کشته شدن او به همراه عمویش را باور نکردند.

برخی افراد حاضر در مراسم عزای عارف زوکا اعلام کردند طارق محمد صالح در این مراسم گفت که ترجیح داده برای اولین بار در استان شبوه ظاهر شود و این به دلیل جایگاه این استان و مردمش در قلب او و قلب‌ همه مردم یمن است.

نبیل الصوفی، از روزنامه‌نگاران نزدیک به رئیس‌جمهوری فقید یمن درباره حضور برادرزاده علی عبدالله صالح در استان شبوه گفت که طارق محمد صالح مدتی را در داخل صنعاء و در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها حضور داشت و پس از آن طول و عرض کشور را پیمود.

صوفی در ادامه گفت: «او این ایمان را به ما بازگرداند که جنگ، مردان خود را دارد و جنگ در واقع مدیریت است، نه شعار دادن و کنترل امنیتی حوثی‌ها یک توهم توخالی است.»

حوثی‌ها پیش از این تصاویری از سرتیپ طارق محمد صالح را به عنوان فرد تحت تعقیب منتشر کرده و به منازل متعددی حمله کردند. آنها همچنین با دست زدن به نیرنگ‌هایی از جمله فعال‌سازی مجدد شماره تلفن همراه او، تعدادی از دوستانش را دستگیر کردند ولی همه تلاش‌های آنها برای دستگیری او راه به جایی نبرد. هنوز نحوه خروج طارق محمد صالح از صنعاء مشخص نشده است.

حوثی‌ها طارق محمد صالح را مغز متفکر همه اقدامات عموی فقیدش می‌دانند و او را در جایگاه اول افراد تحت تعقیب قرار داده‌اند.

پیش‌بینی می‌شود که حضور سرتیپ طارق محمد صالح، نگرانی‌های حوثی‌ها از رهبری نظامی اقدامات جدید علیه آنها را دو چندان کند.