.
.
.

حمله شبانه معترضان به وضعیت معیشتی در تونس به یک فروشگاه بزرگ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه‌ها و شاهدان عینی گزارش دادند که نیروهای پلیس تونس، به سوی معترضان به وضعیت معیشتی که شامگاه سه‌شنبه 9 ژانویه به یک فروشگاه بزرگ در پایتخت تونس یورش بردند، گاز اشکاور شلیک کردند.

بنا بر این گزارش‌ها، نیروهای پلیس همچنین با معترضان در دو منطقه در تونس پایتخت درگیر شدند. این در حالی است که اعتراض‌ها به سیاست صرفه‌جویانه دولت ادامه دارد.

سرتیپ خلیفه الشیبانی سخنگوی وزارت کشور تنوس در مصاحبه با العربیه گفت که 40 تن از معترضان دستگیر شدند. او تاکید کرد که تظاهرات شبانه و حمله به مراکز امنیتی و املاک خصوصی، هیچ توجیهی ندارد.

این در حالی است که حزب اصلی اپوزیسیون در تونس متعهد به گسترش اعتراض‌ها تا لغو قانون دارایی شد که آن را «قانونی ستمکار» توصیف کرد. این سخنان پس از چند روز اعتراض‌های خشونت‌آمیز در تونس مطرح شد که یک کشته برجای گذاشت.

حمه الهمامی رهبر گروه اپوزیسیون «جبهه مردمی» سه‌شنبه در کنفرانسی خبری در تونس پایتخت گفت: «امروز با دیگر احزاب اپوزیسیون برای هماهنگ کردن اقدام‌هایمان جلسه داریم. در خیابان‌ها خواهیم ماند و بر شدت اعتراضات خواهیم افزود تا قانون ستمکار دارای لغو شود؛ قانونی که نان شب تونسی‌ها را هدف قرار داده و بر رنج‌هایشان می‌افزاید».

الهمامی افزود: «از تونسی‌ها می‌خواهیم به مبارزه خود ادامه دهند».

دولت تونس از اول ژانویه جاری قیمت برخی از مواد مصرفی و بنزین را افزایش داد و مالیاتی جدید اعمال کرد.