.
.
.

ائتلاف عربی: بندر الحدیده یمن به تهدیدی علیه دریانوردی بین‌المللی تبدیل شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرتیپ خلبان ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز چهارشنبه 10 ژانویه 2018 در یک نشست خبری گفت که شبه‌نظامیان حوثی از بندر الحدیده به عنوان مکانی برای حمله علیه دریانوردی بین‌المللی مبدل کرده و از آنجا مسیرهای هوایی تجاری بر فراز صنعاء را نیز تهدید می‌کنند.

ترکی المالکی در ریاض گفت که رنج مردم یمن ناشی از کودتایی است که علیه حکومت قانونی این کشور صورت گرفت. با این حال همه گذرگاه‌های یمن به روی کشورها و نهادهایی که قصد ارسال کمک‌های انساندوستانه به یمن داشته باشند، باز است.

سخنگوی ائتلاف عربی افزود که عبور و مرور کشتی‌های حامل کمک‌های انساندوستانه و سوخت به بندر الحدیده در جریان است و ائتلاف عربی تا کنون 1800 مجوز ورود محموله‌های انساندوستانه از گذرگاه‌های مختلف یمن را صادر کرده است.

او در ادامه گفت که شبه‌نظامیان حوثی نیروهایشان را برای مورد هدف قرار دادن سیر دریانوردی آموزش داده و بندر الحدیده را به نقطه شروع عملیات علیه دریانوردی بین‌المللی و تهدید مسیرهای پروازی بر فراز صنعاء مبدل کرده‌اند.

به گفته ترکی المالکی حوثی‌ها برای رهگیری شناورهای ائتلاف عربی از رادار سود برده و شواهد فراوانی وجود دارد که نشان می‌دهد کارشناسان خارجی برای کمک به حوثی‌ها در یمن حضور دارند.