.
.
.

آمار تلفات شبه‌نظامیان حوثی‌ در ماه دسامبر به بیش از 5000 کشته، زخمی و اسیر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

نیروهاى طرفدار صالح، کشته و زخمى شدن 1200 نفر از حوثی‌ها در جبهه‌هاى مختلف و 360 نفر در درگیرى هاى صنعا را تأیید کردند.

گزارش‌هاى منابع حقوقی در یمن حاکى است شمار تلفات شورشیان حوثی در درگیرى با نیروهاى ارتش ملی و مقاومت مردمى یمن در جبهه‌هاى مختلف از جمله پایتخت صنعا،، مناطق ساحل غربی و استان‌هاى شبوه، جوف، مأرب، تعز والبیضاء به بیش از 5000 کشته، مجروح و اسیر افزایش یافته است.

بنا به این گزارش‌ها 1200 نفر از افراد وابسته به کودتاگران حوثى در جبهه‌هاى مختلف یمن و 360 تن دیگر در صنعا کشته شدند.

افزایش شمار تلفات اخیر حوثی‌ها در صنعا به ویژه در روز 4 دسامبر گذشته طى درگیرى با نیروهاى طرفدار على عبدالله صالح رئیس‌جمهوری سابق یمن که منجر به اشغال منزل صالح و کشته شدن وى به همراه دبیر کل حزب کنگره ملى شد، اتفاق افتاده است.

در این گزارش‌ها آمده است که 60 درصد تلفات حوثی‌ها در ماه گذشته از بین افرادى موسوم به "القنادیل" بودند که از نظر خانوادگی بسیار نزدیک به عبدالملک حوثى سرکرده این گروه هستند.

اخیرا آمارهایى در مورد تعداد تلفات شبه‌نظامیان حوثی‌ منتشر شده که نشان مى‌دهد 313 نفر از آنها در صنعا، 151 نفر در استان ذمار، 135 نفر در استان حجه و 78 نفر در خاستگاه آنها در استان صعده، 57 نفر در استان عمران، 31 نفر در استان حدیده، 26 نفر در استان إب ، 24 نفر در استان تعز، 12 نفر در استان الجوف، 12 نفر در المحویت و 11 نفر دیگر آنها در استان البیضاء کشته شده‌اند.

همچنین در این گزارش‌ها آمده است که در ماه گذشته شمار زخمى‌های شبه‌نظامیان حوثی‌ در جبهه‌هاى مختلف یمن به 3000 نتن افزایش یافت و 600 نفر از آنها در جبهه‌هاى استان‌هاى شبوه، جوف، نهم، حدیده، تعز، ضالع و البیضاء به اسارت گرفته شده‌اند.