.
.
.

بمباران شبانه مناطقی در سوریه توسط ارتش اسرائیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش اسرائیل شامگاه دوشنبه و بامداد سه‌شنبه 8 و 9 ژانیه، منطقه‌ای در نزدیکی یکی از پایگاه‌های نظامی در سوریه را هدف بمباران هوایی و موشکی قرار داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، نظام سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حملات، آسیب‌هایی مادی بر جای گذاشت.

در این بیانیه آمده است: «تعدای موشک با عبور از لبنان، به سمت منطقه القطیفه در حومه دمشق شلیک شد». این بیانیه افزوده است که نیروهای نظام سوریه، با این حمله مقابله و «یکی از هواپیماها را سرنگون کردند».
بنا بر این بیانیه، پس از آن اسرائیل دو موشک زمین به زمین از بلندی‌های اشغال شده جولان شلیک کرد که نیروهای نظام موفق به سرنگون کردن این موشک‌ها شدند.

اين بيانيه افزود: «بعد از آن هم چهار هواپیمای اسرائیلی از فراز منطقه طبریا، چهار موشک شلیک کردند». این بیانیه مدعی شد که نیروهای نظام، یک موشک را در هوا منهدم کرد و سه موشک دیگر به نزدیکی یک پایگاه نظامی اصابت کرد که خسارت‌های مالی در پی داشت.
این در حالی است که منابع مخالفان سوریه تاکید می‌کنند در این حمله چند انبار اسلحه و مهمات منهدم شد.

از آغاز تنش در سوریه در سال 2011، اسرائیل بارها اهداف نظامی ارتش سوریه را یا مواضع وابسته به حزب‌الله لبنان را بمباران کرده است. همچنین چند بار مواضعی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق را بمباران کرد.

این حمله که سخنگوی ارتش اسرائیل از اظهار نظر درباره آن امتناع کرد، یک ماه پس از بمباران مرکز تحقیقات علمی واقع در منطقه جمرایا در حومه دمشق صورت می‌گیرد.