فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • درگیری‌های گسترده قبایل یمن با شبه‌نظامیان حوثی

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  مردان قبایل یمن روز یکشنبه 7 ژانویه 2018 در روستای توعر در جنوب شرقی صنعاء، پایتخت اشغال شده یمن با شبه‌نظامیان حوثی به شدت درگیر شدند. این درگیری همزمان با رویارویی قبایل مختلف یمن با حوثی‌ها در دیگر مناطق این کشور رخ داد.

  منابع نزدیک به قبایل یمن گزارش کردند مردان قبایل توعر پس از آن رو در روی حوثی‌ها ایستادند که یکی از فرماندهان میدانی حوثی به نام ابوعقیل به روستای توعر هجوم برده و عبدالاله عطا، یکی از مردان خوشنام روستا را ربود.

  در پی این اتفاق مردان قبایل یک گروه از حوثی‌ها را به اسارت گرفته و با همکاری دیگر قبایل مناطق همجوار به نبرد با شبه‌نظامیان کودتاگر پرداختند. حوثی‌ها تلاش کردند با واسطه قرار دادن روسای برخی قبایل به این رویارویی‌ها پایان دهند ولی مردم روستای توعر اعلام کردند تا آزادی فوری و بدون قید و شرط ربوده‌شدگان درگیری‌ها ادامه خواهد داشت.

  مردان مسلح قبایل یمن در مناطق ورودی و خروجی منطقه مستقر شده‌اند تا با هر گونه هجوم احتمالی حوثی‌ها به روستا مقابله کنند.

  از زمان کشته شدن علی عبدالله صالح، رئیس‌جمهوری یمن به دست حوثی‌ها، قبایل یمن در جبهه‌های متعددی با شبه‌نظامیان درگیری شده‌اند. آنها همزمان با فشار ارتش ملی و مقاومت مردمی با حمایت نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی بر حوثی‌ها، در استان‌های صنعاء، اب، ذمار، حجه و دیگر استان‌ها به جنگ با حوثی‌ها شتافته‌اند؛ موضوعی که ناظران آن را آغاز پایان حوثی‌ها توصیف می‌کنند.

  در همین چارچوب اهالی روستای بیت مشرح در شهرستان النادره استان اب در مرکز یمن به مقابله با یک حمله نظامی حوثی‌ها به این منطقه پرداختند. گروهی از حوثی‌ها شامل ده‌ها مرد مسلح قصد حمله به روستا و ربودن یکی از افراد خوشنام را داشتند. در پی این اقدام حوثی‌ها، مردان مسلح روستای بیت مشرح در منطقه مستقر شده و مهاجمان را وادار به فرار کردند.

  همزمان با این موضوع اهالی منطقه النادره در استان اب نیز با حوثی‌ها درگیر شدند. کودتاگران قصد داشتند به منزل عبدالحافظ السقاف، سرپرست وزارت کشور حمله کنند. السقاف از نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح بود و وعده داده بود همه استان اب را علیه حوثی‌ها بشوراند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران