فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ائتلاف عربی خلبان‌های جنگنده سقوط کرده در یمن را از این کشور خارج کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  سرتیپ خلبان ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز یکشنبه 7 ژانویه 2018 اعلام کرد نیروهای این ائتلاف خلبان‌های جنگنده‌ای که به دلیل نقص فنی در یمن سقوط کرده را با موفقیت از این کشور خارج کردند.

  ترکی المالکی گفت که یکی از جنگنده‌های ائتلاف امروز یکشنبه 7 ژانویه ساعت 15:40 به وقت پادشاهی عربی سعودی به دلیل نقص فنی در یکی از مناطق یمن سقوط کرد. المالکی محل سقوط این هواپیما را مشخص نکرد.

  او افزود عملیات خارج کردن خلبان‌های این جنگنده سقوط کرده و انتقال آنها به اراضی پادشاهی عربی سعودی با موفقیت انجام شد.

  سخنگوی ائتلاف در ادامه افزود که هیچ یک از دو خلبان این هواپیما آسیبی ندیده‌اند و عملیات خارج کردن آنها از منطقه با دقت و سرعت کافی انجام شد. او همچنین اطلاعاتی درباره تابعیت این دو خلبان ذکر نکرد.

  به گفته ترکی المالکی این دو خلبان به سعودی انتقال داده شده و اکنون در وضعیت مناسبی قرار دارند و به زودی به میادین نبرد علیه شبه‌نظامیان حوثی بازخواهند گشت.

  پیش از این خبرگزاری واس، خبرگزاری رسمی پادشاهی عربی سعودی اعلام کرد که جنگنده سقوط کرده به سعودی تعلق دارد و عملیات جستجو و خارج کردن خلبان‌ها از منطقه با همکاری نیروهای زمینی صورت گرفت.

  پادشاهی عربی سعودی از مارس 2015 یک ائتلاف نظامی را برای حمایت از دولت قانونی یمن در جنگ علیه پیکارجویان کودتاگر حوثی رهبری می‌کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران