.
.
.

زنان تونسی مجددا می‌توانند سوار هواپیماهای امارات شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات متحده عربی اعلام کرد در چارچوب روابط دوجانبه با جمهوری تونس و پس از برطرف شدن خطرها و تهدیدات احتمالی، اجازه حضور مجدد زنان تونسی در پروازهای اماراتی صادر شد.

دولت امارات پیش از این برای حفظ امنیت پروازها و براساس اطلاعاتی که در دست داشت و پس از هماهنگی با دولت تونس، برای مدت محدودی اجازه حضور زنان تونسی در پروازهای اماراتی را نداد.

در ادامه بیانیه وزارت امور خارجه و همکاری‌های بین‌المللی امارات متحده عربی آمده: «این وزارت اهمیت همکاری مشترک در چارچوب روابط مستحکم امارات و تونس را درک می‌کند و از این رو اطلاعاتی را که طرف تونسی در اختیار امارات گذاشت مهم و ارزشمند شمرده و کوشید همه موضوعاتی که موجب نگرانی درباره خطوط هوایی امارات شده را مد نظر قرار داد و اقدامات لازم برای تضمین بالاترین درجه امنیت و سلامت پروازها و سرنشینان را در دستور کار قرار داد.»

پیش از این سعیده فراش، سخنگوی ریاست‌جمهوری تونس روز دوشنبه 25 دسامبر 2017 اعلام کرده بود امارات از نقشه یک حمله تروریستی باخبر شده بود و اقداماتی که دولت امارات متحده عربی بر ضد بانوان تونسی مسافر با خطوط هوایی این کشور انجام داد به سبب نگرانی‌ درباره حملاتی بود که ممکن است از سوی زنانی با گذرنامه‌های تونسی انجام شود.


وزارت حمل و نقل تونس روز یکشنبه 24 دسامبر پروازهای شرکت هواپیمایی امارات از و به تونس را تا یافتن راه‌حل مناسب برای انجام این پروازها براساس قوانین و میثاق‌های بین‌المللی و تا برداشته شدن ممنوعیت مسافرت زنان تونسی در این پروازها، تعلیق کرد.

به گزارش فرانس‌پرس سخنگوی ریاست‌جمهوری تونس به شبکه رادیویی "شمس اف ام" گفت که مقامات امارات اطلاعات جدیدی در اختیار دارند که براساس آنها احتمال انجام اقدامات تروریستی وجود دارد.

سعیده فراش افزود: «براساس اطلاعاتی اماراتی‌ها در اختیار دارند، در چارچوب بازگشت پیکارجویان تندرو و خروج آنها از سوریه و عراق، احتمال انجام اقدامات تروریستی توسط زنان تونسی یا زنانی که گذرنامه تونسی در اختیار دارند، وجود دارد.»