.
.
.

اتلاف عربی یک موشک بالستیک حوثی‌ها در نجران سعودی را رد‌گیری و منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفاع هوایی سعودی، روز جمعه، یک موشک بالستیک حوثی‌ها را بر فراز نجران رد‌گیری و منهدم کرد. این حادثه هیچ تلفاتی جانی در پی نداشته است.

در همین حال، سرهنگ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، اعلام کرد که در ساعت هفت و 56 دقیقه صبح امروز جمعه به وقت محلی، نیروهای دفاع هوایی ائتلاف، پرتاب یک موشک از یمن به سمت خاک سعودی را رهیگری کردند.

المالکی افزود که موشک به سمت نجران و عمدا به مناطق مسکونی پرجمیت پرتاب شده بود. اما بحمد‌الله این موشک بوسیله موشک‌های پاتریوت، رد‌گیری و بر فراز نجران منهدم شد. این حادثه به جز آسیب به املاک خصوصی یک شهروند سعودی، تلفات جانی در پی نداشته است.

سخنگوی ائتلاف عربی، تأکید کرد که این اقدام خصمانه از سوی گروه حوثی‌ها، بار دیگر دست داشتن رژیم ایران در حمایت از این گروه را نشان می‌دهد.

او حمایت موشکی ایران به حوثی‌ها را نقض، قطعنامه‌های (2216) و (2231) شورای امنیت درباره یمن، خواند.

المالکی بیان داشت که پرتاب موشک به سمت شهرهای و روستاهای مسکونی، نقض قانون بین‌المللی است.

وی بار دیگر از جامعه بین‌الملل خواست، اقدامات جدی‌تری برای توقف نقض آشکار ایران در قاچاق و انتقال موشک‌های بالستیک و سلاح به گروه‌های تروریستی، و نیز مجازات تهران به دلیل نقض آشکار قوانین بین‌المللی و تهدید امنیت منطقه و جهان، اتخاذ کند.

کشورها و سازمان‌های جهانی، در نوامبر گذشته، پرتاب موشک از سوی حوثی‌ها به سمت ریاض پایتخت سعودی را محکوم و ایستادگی خود در کنار پادشاهی سعودی را