فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • روحانی سعودی ربوده شده با فتوایی از ایران به قتل رسید

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  روزنامه فرا منطقه‌ای الشرق الاوسط به نقل از منابع مطلع نوشت که محمد الجیرانی روحانی شیعه سعودی که توسط یک گروه‌ تروریستی مناطق شرق سعودی که به ایران وابسته‌اند، یک سال پیش ربوده شد، با یک فتوایی از ایران کشته شد.

  این روزنامه نوشت طبق اطلاعات دقیق الجیرانی، پس از 48 ساعت از زمان ربوده شدنش توسط تروریست‌ها در استان قطیف شرق سعودی به قتل رسید.

  به گفته این منابع، ربایندگان پس از ربودن این روحانی شیعه با معضل مخفی کردن او برای مدت طولانی مواجه شده‌اند لذا در یکی از مزارع متروکه در "صالحیه" در العوامیه او را نگه داشتند و پس از گرفتن فتوای قتل او از ایران او را کشتند.

  محمد الجیرانی قاضی و روحانی شیعه سعودی روز سه‌شنبه 13/12/2016 هجری قمری در مقابل خانه‌اش در شهر «تاروت» ربوده شده بود. آدم‌ربایان سپس او را به مزرعه‌ای متروکه در منطقه «الصالحیه» در العوالمیه منتقل کرده او را به قتل رساندند و جسدش را در همان مکان دفن کردند.

  وزارت کشور و نیروهای امنیتی سعودی اعلام کردند که قاتلان این قاضی را شناسایی کرده و آنها را در اسرع وقت به سزای اعمالشان خواهند رساند.

  دو تن از قاتلان به نام‌های "زکی محمد سلمان الفرج" و "سلمان بن علی سلمان الفرج" که برادر هستند، پیش از این نیز به اتهام ارتکاب جنایت‌ تحت تعقیب نیروهای امنیتی سعودی بودند.

  وزارت کشور سعودی امروز دوشنبه تروریست‌های وابسته به ایران مسئول ربودن و قتل این قاضی سعودی اعلام کرد.

  این قاضی که خود شیعه 12 امامی بود با دادن خمس به روحانیون و مراجع شیعه خارج از پادشاهی سعودی مخالف بود. این روحانی شیعه فتوی داده بود که حمله به موسسات دولتی و کشتن ماموران پلیس و ارتش خلاف شرع، حرام و از گناهان کبیره محسوب می‌شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران