.
.
.

لاوروف: در حال حاضر هدف اصلی ما در سوریه نابودی جبهه النصره است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه سوریه با اشاره به اینکه بخش اصلی نبرد با داعش در سوریه پایان یافته، گفته که در حال حاضر هدف اصلی روسیه در سوریه نابودی جبهه النصره است.

رسانه‌های روسیه روز چهارشنبه 27 دسامبر 2017 گزارش کردند که سرگئی لاوروف هدف اصلی نیروهای کشورش در سوریه را در حال حاضر نابودی جبهه النصره اعلام کرد.

لاوروف همچنین گفتگوهای صلح سوریه را که به پیشنهاد موسکو در ماه آینده در شهر سوچی برگزار می‌شود، هدف آن را رسیدن به راه‌حلی مهم توصیف کرد و گفت که این گفتگوها مانعی در مسیر گفتگوهای ژنو که زیر نظر سازمان ملل برگزار می‌شود، نخواهد بود.

سخنان وزیر امور خارجه روسیه در حالی مطرح می‌شود که تعدادی از گروه‌های مخالف رژیم سوریه با انتشار بیانیه‌هایی اعلام کردند که گفتگوهای پیش رو در سوچی برای دور زدن روند صلح بین‌المللی است.

سرگئی لاوروف پس از دیدار با احمد الجربا، یکی از چهره‌های سرشناس مخالف اسد، اعلام کرد نشست سوچی، زیربنای گفتگوهای صلحی خواهد بود که سازمان ملل در ژنو برگزار می‌کند.

رسانه‌های روسیه به نقل از وزیر امور خارجه این کشور گزارش کردند که سوری‌های به شکل گسترده‌ای از گفتگوهای سوچی حمایت می‌کنند و بیشترین تعداد ممکن از نیروهای مخالف در این نشست حاضر خواهند شد تا در اصلاح قانون اساسی سوریه سهیم شوند.