.
.
.

حوثی‌ها حساب‌های بانکی 1223 مسئول و شهروند یمنی را بلوکه و اموالشان را مصادره کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبه‌نظامیان حوثی اقدام به بلوکه کردن حساب‌های بانکی و دارایی‌های بیش از هزار شخصیت یمنی کردند که برخی از آن‌ها از وزرای دولت قانونی، فعالان سیاسی مخالف کودتا و رهبران حزبی بلندپایه هستند.

به گزارش العربیه، رهبری حوثی‌ها دستورات دیگری خطاب به دادستان و معاون وزیر کشور در حکومتی که تحت کنترلشان است، صادر کرد.

بدین ترتیب، بانک مرکزی در شهر صنعا که در تصرف حوثی‌ها قرار دارد، در بخش‌نامه‌ای از بانک‌های وابسته به خود خواست، حساب‌های بانکی شخصیت‌هایی که نامشان در فهرست درج شده را بلوکه کنند. این فهرست شامل نام 1223 می‌شود که حوثی‌ها آن‌ها را «خائن» توصیف کرده‌اند.

همچنین دستوری برای مصادره املاک همین اشخاص خطاب به دادستان و معاون وزیر کشور حکومت تحت کنترل حوثی‌ها در صنعا صادر شده است.

بنا بر اسناد منتشر شده، این دستورها را تشکیلاتی که «کمیته مصادره املاک خیانت‌کاران» نامیده شده، صادر کرده است. در بخش‌نامه‌ای که بانک مرکزی تحت تصرف حوثی‌ها صادر کرده، ابتهاج عبدالله الکمال وزیر امور اجتماعی در دولت قانونی یمن، نخستین نامی است که برای بلوکه کردن حسابش، درج شده است.

ریاست آن‌چه «کمیته مصادره املاک خیانت‌کاران» نامیده می‌شود را عبدالحکیم الخیوانی معاون وزیر کشور در دولت کودتا بر عهده دارد. پیشتر وجود چنین کمیته‌ای اعلام نشده بود و تاریخ تشکیل آن هم مشخص نیست.

ماه گذشته نیز حوثی‌ها حساب‌های 6 شرکت را بلوکه کرده بودند که عبارتند از هواپیمایی یمن، یمن موبایل، شرکت بیمه مارب، شرکت کمران، شرکت صنعتی میون و شرکت ساختمان سازی اساس.