.
.
.

تسلیحات ساخت ایران در یمن به دست ائتلاف عربی افتاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز چهارشنبه 27 دسامبر 2017 اعلام کرد مقدار قابل توجهی اسلحه ساخت ایران که در اختیار شبه‌نظامیان حوثی یمن قرار داشت، را ضبط کرده است.

سرتیپ خلبان ترکی بن صالح المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن در یک نشست خبری گفت که پشتیبانی هوایی جنگنده‌های ائتلاف توانسته به ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن کمک کند تا به طرز قابل توجهی پیشروی کرده و مقدار زیادی از جنگ‌افزار، تجهیزات و انبارهای تسلیحات حوثی‌ها را منهدم کند.

سخنگوی ائتلاف عربی همچنین اعلام کرد نیروهای ائتلاف توانسته‌اند تسلیحاتی را که حوثی‌ها از ایران دریافت کرده بودند، کشف و ضبط کنند.

او همچنین تصاویری از یک پیکارجوی حوثی حامل موشک سام 7 نشان داد که توسط بالگردهای آپاچی ائتلاف عربی مورد هدف قرار گرفت. آپاچی‌ها همچنین مواضع حوثی‌ها در مناطق مرزی میان یمن و پادشاهی عربی سعودی را نیز بمباران کردند.

به گفته سرتیپ خلبان ترکی بن صالح المالکی بالگردهای آپاچی تعدادی از خودروهای نظامی حوثی‌ها، انبارهای تسلیحات و محل تجمع پیکارجویان را نیز زیر آتش خود گرفتند.

او از کشف محل نگهداری موشک‌های بالستیک خبر داد و گفت که این مواضع نیز بمباران شدند.

المالکی به تلاش‌های ائتلاف عربی برای تقدیم کمک‌های بشردوستانه اشاره کرده و گفت که هواپیماهای ائتلاف از آسمان برای مردم کمک ارسال می‌کنند.

او با اشاره به فشاری که حوثی‌ها در صنعاء، پایتخت اشغال شده یمن وارد می‌کنند، گفت که ائتلاف عربی با همکاری دولت قانونی یمن اقدام به توزیع برگه‌هایی کرده تا به افرادی که می‌خواهند امان بطلبند، کمک کند.