.
.
.

ائتلاف بین‌المللی: کمتر از 1000 داعشی در سوریه و عراق باقی مانده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش به رهبری ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه 27 دسامبر 2017 اعلام کرد کمتر از 1000 داعشی در سوریه و عراق باقی مانده‌اند. این مقدار یک سوم چیزی است که در هفته‌های گذشته پیش‌بینی شده بود.

ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش همچنین در هفته‌های گذشته اعلام کرد که در جنگ با داعش پیروز شده و نیروهای این گروه را از همه شهرها و روستاهای عراق و سوریه بیرون رانده است.

ایالات متحده آمریکا یک ائتلاف بین‌المللی را رهبری می‌کند که جنگنده‌های آن از سال 2014 یعنی از زمانی که داعش بیش از یک سوم مساحت عراق را در دست گرفت، مواضع داعش را بمباران کرد. نیروهای آمریکایی همچنین به عنوان مستشار نیروهای زمینی عراق و برخی گروه‌های کرد و عرب در سوریه را عمل کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش به رهبری ایالات متحده آمریکا اعلام کرد: «به دلیل تعهد ائتلاف و توانایی که همپیمانان ائتلاف در سوریه و عراق از خود نشان دادند، تنها کمتر از 1000 تروریست در شرق سوریه و غرب عراق باقی مانده‌اند.»

این عدد شامل مناطق غرب سوریه که تحت کنترل رژیم بشار اسد قرار دارند، نمی‌شود.

روسیه، همپیمان شماره یک بشار اسد روز چهارشنبه 27 دسامبر اعلام کرد که نبرد با داعش در سوریه به پایان رسیده و در حال حاضر هدف اصلی روسیه، نابودی جیش النصره در سوریه است.

ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش به رهبری ایالات متحده آمریکا روز پنجم دسامبر 2017 اعلام کرده بود شمار نیروهای داعش باقی‌مانده در سوریه و عراق کمتر از 3 هزار نفر است. دولت عراق در 9 دسامبر 2017 اعلام کرد در جنگ با داعش پیروز شده است.

ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش روز چهارشنبه اعلام کرد که بیشتر نیروهای داعش کشته یا اسیر شده‌اند. با این حال ائتلاف به سوالی درباره احتمال فرار برخی نیروهای داعش به کشورهای همسایه پاسخ نداد و گفت که به "گمانه‌زنی‌های عمومی" نمی‌پردازد اما تلاش می‌کند مانع این امر شود.

ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش اعلام کرد: «می‌توانیم به شما خبر دهیم که به همراه شرکایمان برای کشتن و یا اسیر کردن تروریست‌های باقی مانده از داعش و از بین بردن شبکه آنها و جلوگیری از ظهور دوباره و همچنین ممانعت از فرار آنها به کشورهای همسایه تلاش می‌کنیم.»